Najlepsze cytaty z Seksmisji - QUIZ! Sprawdź się, jak dobrze je pamiętasz!

i

Autor: Kadr z filmu "Seksmisja" (1983" / Film Polski - zdjęcia Jerzy Łukaszewicz Cytaty z filmu "Seksmisja" QUIZ

Sprawdź się

"Seksmisja" - czy na pewno pamiętasz kultowe cytaty z filmu? Quiz z polskiego klasyka

2024-04-03 14:29

"Seksmisja" to bezsprzecznie jedna z najsłynniejszych polskich komedii wszech czasów. Nietypowa opowieść z elementami science-fiction także dziś cieszy się dużym uznaniem i popularnością i często wraca do telewizyjnych ramówek. Wiele i wielu z nam najpewniej nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że na co dzień używa cytatów z filmu. Jak dobrze je znasz? Sprawdź się!

Seksmisja to komedia z elementami science-fiction w reżyserii Julisza Machulskiego, według scenariusza, który filmowiec napisał z Jolantą Hartwig i Pavlem Hajnym. Głównymi bohaterami produkcji są Maks i Albert, w których wcielają się odpowiednio Jerzy Stuhr i Olgierd Łukaszewicz - dwójka mężczyzn, którzy po okresie hibernacji budzą się w 2044 roku po wojnie w totalitarnym świecie pozbawionym mężczyzn. Film trafił na ekrany polskich kin w maju 1984 roju i natychmiast zyskał rozgłos i uznanie krytyków. Z czasem Seksmisja znalazła się w centrum dyskusji na temat swojego antyfeministycznego przekazu.

Historia z Koprem: "Królowie Kiczu" - Zespół Happy End

Powiedzonka z filmu "Seksmisja" - quiz

Mimo tych kontrowersji, produkcja do dziś cieszy się popularnością, a wiele osób może nawet nie zdawać sobie sprawy, że posługuje się w codziennej mowie cytatami z filmu. Jak dobrze je znasz? Sprawdź się w poniższym quizie!

Najlepsze cytaty z "Seksmisji" - QUIZ! Sprawdź się, jak dobrze je pamiętasz!

Pytanie 1 z 10
Jak rozpoczyna się ten cytat z "Seksmisji"? "... jest i tak najważniejszą z nauk, czy się to komuś podoba, czy nie".