Jak dobrze znasz serial Stawka większa niż życie? Quiz

i

Autor: Materiały TVP Quiz z serialu "Stawka większa niż życie"

quizy

Quiz z serialu "Stawka większa niż życie" - co z niego pamiętasz?

2024-06-13 15:38

II wojna światowa była tematem szczególnie chętnie poruszanym w produkcjach, które kręcone były w czasach PRL-u: "Polskie drogi", "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", "Czterej pancerni i pies" czy serial "Stawka większa niż życie". Produkcja ta była emitowana pod koniec lat 60., ale wciąż uchodzi za kultową. Jak dobrze ją znasz? Rozwiąż quiz!

W latach 1965-1967 na antenie Telewizji Polskiej emitowany był spektakl telewizyjny, zatytułowany Stawka większa niż życie, w którym główną rolę grał Stanisław Mikulski. Projekt był grany i nadawany na żywo i przyciągał dużą liczbę widzów. Nic więc dziwnego, że na fali popularności projektu zdecydowano się nagrać jego wysokobudżetową wersję, mającą postać filmowego serialu telewizyjnego. Scenariusz do produkcji napisali autorzy spektakli telewizyjnych: Andrzej Szypulski i Zbigniew Safjan, pod wspólnym pseudonimem Andrzej Zbych. Choć początkowo w głównej roli widziano aktora teatralnego Andrzeja Maya, to ten odrzucił propozycję, a postać ostatecznie powtórzył Mikulski. Serial kręcony był od marca 1967 do października 1968 roku, początkowo skierowano do produkcji sześć odcinków, kolejno zdecydowano się ns następne dwanaście. Pierwszy odcinek serialu Stawka większa niż życie został wyemitowany 10 października 1968 roku.

Stawka większa niż życie. Ile zarobił Stanisław Mikulski? Historia z Koprem

"Stawka większa niż życie" - sprawdź się w quizie

Produkcja cieszyła się bardzo dużą popularnością, zarówno wśród polskiej widowni, jak i w wielu innych krajach bloku komunistycznego. Czy znasz Stawkę większą niż życie? Jak dobrze?

Rozwiąż quiz:

Jak dobrze znasz serial "Stawka większa niż życie"? Quiz

Pytanie 1 z 10
W którym miesiącu urodził się Stanisław Kolicki?
Listen on Spreaker.