Postaci z bajek

i

Autor: YouTube/screen

sprawdź się

Pszczółka Gucio, Ważniak, Gumisie i inni: jak naprawdę nazywają się te postacie? Dasz radę 8/10 w quizie z klasycznych bajek?

2024-04-12 15:33

Polskie wersje znanych i kultowych bajek nieco różnią się od oryginałów. Dla przykładu Shrek w tłumaczeniu Bartosza Wierzbięty zawierał w dialogach elementy polskiej kultury, których nie zrozumieją obywatele innych krajów. Również imiona wielu bohaterów z tysięcy produkcji zostały spolszczone. Czy wiesz jak w oryginale nazywał się smerf Ważniak czy Gucio z Pszczółki Mai? Spróbuj rozwiązać nasz quiz.

"Żwirek kręci z muchomorkiem", "zainwestuj w TikTaki, bo ci jedzie" - to teksty, których nie zapomni żaden fan Shreka. Co ciekawe - żaden z nich nie pojawił się w oryginale animacji z 2001 roku. Te, jak i inne kultowe cytaty znalazły się wyłącznie w polskiej wersji językowej produkcji o przygodach zielonego ogra i gadającego osła.

Co ciekawe, zarówno Osioł, jak i Ciastek – czyli postacie, które wypowiedziały dwa powyższe, kultowe zdania, mają w oryginale zupełnie inne imiona. Nie trudno się tego domyślić, zważywszy na to, że są to słowa z języka polskiego.

Czy zgadniesz, jak w oryginale nazywają się bohaterowie popularnych bajek? Rozwiąż nasz quiz.

Mellina: Jary Oddział Zamknięty - najlepsze rzeczy tworzyłem kiedy cierpiałem