Peter Stormare / Pinokio

i

Autor: Rex Features/East News; AI

FILMY GROZY

Pinokio zostanie psychopatą. Powstaje kolejny horror, który zmieni spojrzenie na bajkową postać

2024-05-15 13:43

Fani "Prison Break" mogą już zacierać ręce, bo jedna z gwiazd serialu dołączyła właśnie do szalonego projektu. Powstaje kolejna produkcja z Pinokio w głównej roli. Nie będzie to jednak film dla dzieci, tylko krwiożerczy horror z krwi i kości. Nie zabraknie morderstw, detektywistycznego śledztwa, kapłanki i oczywiście Dżepetta. Co tym razem wystrugają dla nas twórcy?

Nowy horror z Pinokio jest już w przygotowaniach. Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o tym, że powstaje produkcja, w której Pinokio będzie zabijaką, poleje się krew i posypią drzazgi, a teraz słynna dziecięca postać doczeka się jeszcze jednego filmu utrzymanego w podobnym tonie. Mamy dostać naprawdę mocny, ale i trzymający w napięciu tytuł, który będzie nastawiony nie tylko na straszenie, bo twórcy chcą poświęcić sporo uwagi scenariuszowi i zbudowaniu wokół tytułowej postaci ciekawej historii. Czy się uda? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że jeżeli jesteście fanami mroczniejszych tytułów wywołujących gęsią skórkę, to jest to dzieło, obok którego nie można przejść obojętnie.

Aktorzy, którzy posunęli się za daleko! Robili DZIWNE RZECZY dla roli | To Się Kręci #33

Pinokio jako morderca. Gwiazdor "Fargo" i "Prison Break" w obsadzie

Nadchodzący projekt nosi tytuł "Pinocchio: Carved From Darkness" i zapowiadany jest jako trzymający w napięciu horror. Za kamerą stanie Joona Tena, mający na swoim koncie "Body of Water" i "Superfutrzaka", a scenariusz napisała Paulie Siegel. Ciekawie zapowiada się na pewno obsada, bo na ekranie pojawi się Vicki Berlin (jako Nancy), Daniel Nuta (gangster) oraz... Peter Stormare jako Dżepetto. Tego ostatniego aktora chyba nie trzeba przedstawiać - John Abruzzi z "Prison Break", Grimsrud z "Fargo", czy typ spod ciemnej gwiazdy w drugiej części "Johna Wicka".

O czym będzie nowy horror z Pinokio? Kiedy premiera?

Historia opowie o Dżepetto, który tworzy Pinokia na podobieństwo swojego niedawno zabitego syna. W tym celu wykorzysta pozostałe na miejscu zbrodni drewno, będące jednocześnie przeklęte przez mroczną kapłankę. To niestety sprawia, że zamiast grzecznego drewnianego chłopca, z Pinokia wyrośnie seryjny killer. W międzyczasie do miasteczka wprowadza się niejaka Nancy ze swoim synem, chcąc zacząć swoje życie na nowo. Jak się możecie domyślać będzie trudno, skoro na ulicy grasuje drewniany zabójca. W tym samym mieście policyjna detektyw rozpocznie śledztwo przeciwko wspomnianej kapłance i będzie robiła wszystko, co w jej mocy, by nie doszło do kolejnych morderstw. Data premiery nie została jeszcze ogłoszona, ale wiadomo już, że prace na planie mają rozpocząć się jeszcze z początkiem 2025 roku.

Źródło: Pinokio zostanie psychopatą. Powstaje kolejny horror, który zmieni spojrzenie na bajkową postać