Jak dobrze znasz 13 posterunek? QUIZ dla fanów kultowego serialu komediowego

i

Autor: AKPA QUIZ z serialu "13 posterunek"

QUIZ

Pamiętasz serial komediowy "13 posterunek"? Quiz o produkcji z Cezarym Pazurą w kultowej roli!

2024-01-31 8:47

Ile właściwie lat liczy sobie historia polskich seriali, które określić można mianem sitcomów? Nieco ponad dwiadzieścia pięć! To właśnie w 1997 roku swoją premierę miała produkcja, która wskazywana jest na pierwszą rodzimą tego typu - "13 posterunek". Dziś serial ten uchodzi za kultowy - jak dobrze go znasz? Sprawdź się w quizie!

Tradycja produkcji komediowych w naszym kraju sięga wiele lat wstecz, tak naprawdę już do początków XX wieku i z powodzeniem kontynuowana była w okresie PRL-u. To wtedy powstawały nie tylko filmy, ale także seriale, których głównym celem było rozśmieszenie widza. Kiedy natomiast w naszym kraju swoją premierę miał pierwszy sitcom z prawdziwego zdarzenia? Dokładnie 24 grudnia 1997 roku, kiedy to na antenie Canal+ wyemitowany został pierwszy odcinek serialu 13 posterunek. Za kamerą produkcji, przedstawiającej losy pracowników tytułowego posterunku: Cezarego, Kasi, Komendanta, Zofii, Arnolda, Stępnia i Luksusa, stanął Maciej Ślesicki. Serial, choć od początku szokował, bardzo szybko zyskał ogromną popularność, szczególnie ze względu na nowy, świeży w tamtym czasie format i niepodrabialną grę wcielającego się w główną rolę Cezarego Pazury.

Aktorzy, którzy popełnili ciężkie przestępstwa i trafili za kratki | To Się Kręci #25

QUIZ o serialu "13 posterunek"

Choć od dnia premiery pierwszego sezonu serialu minęło już ponad dwadzieścia pięć lat, wciąż ma on wielu fanów i jest chętnie oglądany przez wielbicieli rodzimych produkcji komediowych. Jak dobrze znasz kultowy 13 posterunek? Sprawdź się w quizie!

Jak dobrze znasz "13 posterunek"? QUIZ dla fanów kultowego serialu komediowego

Pytanie 1 z 10
Jak miała na nazwisko starsza sierżant Zofia, przeniesiona do wydziału kontroli wewnętrznej?