Pamiętasz serial “Daleko od Noszy”? Sprawdź się w quizie z komediowego klasyka

i

Autor: AKPA Quiz z serialu "Daleko od Noszy"

quizy

Pamiętasz serial “Daleko od Noszy”? Sprawdź się w quizie!

2024-06-04 15:42

"Daleko od Noszy" to kolejny przykład produkcji, której nagrania, produkcję i emisję rozpoczęto na fali charakterystycznych w swojej formie seriali komediowych w polskiej telewizji. Akurat ta produkcja miała swój początek w zupełnie innej, a następnie powstało kilka jej kontynuacji. Jak dobrze znasz "Daleko od Noszy"?

13 posterunek, Świat Według Kiepskich, Graczykowie, Rodzina zastępcza. Do tego grona dołączyła w 2001 roku produkcja, zatytułowana Szpital na peryferiach, która była swoistą parodią polskiej służby zdrowia z przełomu wieków. Powstały łącznie dwie serie projektu, na które złożyło się trzydzieści odcinków. Jego emisję zakończono w 2003 roku, jednak nie oznaczało to wcale końca szalonej ekipy personelu medycznego. Już w grudniu tego samego roku na antenie stacji Polsat zadebiutował serial Daleko od Noszy, będący kontynuacją opisanego wyżej serialu. Za jego realizację odpowiadała w większości ta sama ekipa, również pod względem postaci, widzowie zobaczyli praktycznie to samo grono bohaterów i bohaterek, z ordynatorem Łubiczem, doktorami Basen i Kidler czy siostrą Basen na czele, w których brawurowo wcielali się Krzysztof Kowalewski, Piotr Gąsowski, Paweł Wawrzecki i Hanna Śleszyńska. Oczywiście obsada była znacznie większa i obfitowała w duże nazwiska.

Emisja Daleko od Noszy zakończyła się w 2009 roku, jednak w kolejnych latach powstały aż trzy kontynuacje tej produkcji. Wróćmy jednak pamięcią do tej najbardziej flagowej odsłony. Co z niej pamiętasz? Rozwiąż quiz!

Pamiętacie siostrę Genowefę Basen z Daleko od noszy? Tak teraz wygląda!

Rozwiąż quiz z "Daleko od Noszy":

Pamiętasz serial “Daleko od Noszy”? Sprawdź się w quizie z komediowego klasyka

Pytanie 1 z 10
Na jakim oddziale toczy się akcja serialu?