Michał Szpak

i

Autor: Piotr Matusewicz/East News

Michał Szpak zaskoczył wszystkich. Jego występ wywołał ciarki

2021-08-20 11:39

Michał Szpak jak mało kto potrafi wywoływać emocje. Artysta był gwiazdą trzeciego dnia Top Of The top Sopot Festival i po raz kolejny pokazał, co potrafi. Ubrany w żałobną stylizację wyszedł na scenę i zaśpiewał w taki sposób, że osoby zgromadzone pod sceną, jak i widzowie przed telewizorami, mieli ciarki na całym ciele.

Michał Szpak w piosence Nie pytaj o Polskę skradł serca milionów. Wokalista, który w tym roku obchodzi 10-lecie kariery scenicznej, wielokrotnie pokazał, że potrafi odnaleźć się w każdym repertuarze. Na przestrzeni tych dziesięciu lat piosenkarz regularnie zaskakiwał nas swoimi emocjonalnymi wykonaniami kawałków, które na stałe zapisały się na kartach historii polskiej muzyki rozrywkowej. Wystarczy wspomnieć chociażby o utworze Dziwny jest ten świat z repertuaru Czesława Niemena, który zapewnił Michałowi awans do kolejnych etapów programu X Factor, a tym samym otworzył mu drzwi do trwającej do dziś kariery.

Tym razem artysta sięgnął po kompozycję innego uznanego twórcy - Grzegorza Ciechowskiego. Podczas organizowanego przez stację TVN koncertu Top Of The Top Sopot Festival Michał Szpak wyszedł na scenę w żałobnym stroju i wykonał utwór Nie pytaj o Polskę. Publiczność oraz widzowie byli zachwyceni emocjonalnym występem polskiego piosenkarza i docenili płynące z niego przesłanie.

Sonda
Kibicowałeś Michałowi Szpakowi w X Factorze?

Michał Szpak w Sopocie

Sopocka publiczność z pewnością nie spodziewała się takiego wykonania utworu Nie pytaj o Polskę. Michał Szpak po raz kolejny udowodnił, że jest artystą kompletnym, dla którego równie ważne, co umiejętności wokalne, są wszystkie elementy widoczne na scenie. Wokalista zdecydował się na założenie żałobnej stylizacji z doczepionym godłem Polski, a na jego twarzy widoczne były sztuczne łzy. Symbolika występu nie pozostawia złudzeń.

Michał Szpak - najlepsze występy
Źródło: Michał Szpak zaskoczył wszystkich. Jego występ wywołał ciarki