Matura

i

Autor: Pixaby

quizy

Matura 2024 - sprawdź, czy zdałbyś podstawę! Test z polskiego, matematyki i angielskiego!

2024-05-13 14:57

Miesiąc maj wielu kojarzy się z majówką, grillem, piękną pogodą, ciepłem i dobrym nastrojem. Był jednak w życiu większości z nas taki moment, gdy ten moment w roku przywodził na myśl jedno słowo - matura! Właśnie rozpoczynają się tegoroczne "egzaminy dojrzałości" - czy dałbyś radę odpowiedzieć na pytania z testów z poziomu podstawowego? Rozwiąż quiz!

"To był maj, pachniała Saska Kępa..." śpiewała tekst, autorstwa Agnieszki Osieckiej Maryla Rodowicz w przeboju Małgośka. Maj może każdemu przynieść inne skojarzenia, wielu i wiele z nas dość szybko jednak przywiedzie do głowy jedną myśl - matury. To właśnie na początku maja licealiści, uczniowie techników, szkół zawodowych, liceów zaocznych czy wieczorowych i inni zdają tzw. "egzamin dojrzałości". W tym roku matury rozpoczynają się we wtorek 7 maja, oczywiście od sprawdzianu wiedzy z języka polskiego. Dzień później uczniowie szkół ponadpodstawowych podejdą do egzaminu z "królowej nauk", jak często nazywa się matematykę, a w czwartek przychodzi czas na języki obce: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski czy włoski. Kolejne dni maja to już egzaminy z wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym, podejście do których często jest konieczne, by dostać się na wymarzony kierunek studiów. W dniach 11-16 maja (z wyjątkiem 12 maja) oraz 20-25 maja natomiast odbywać się będzie tzw. część ustna egzaminu maturalnego z języka polskiego, języków mniejszości narodowych, języków obcych nowożytnych oraz z kaszubskiego i łemkowskiego.

Człowiek Z Metalu - Stankiewicz o graniu na gitarze w filmie Exterminator

Pytania z poziomu podstawowego matury z polskiego, matematyki i angielskiego - sprawdź się w quizie

Czy dałbyś/dałabyś radę zdać dziś egzamin? Sprawdź się w naszym quizie,gdzie podajemy przykładowe pytania z poziomu podstawowego z egzaminów maturalnych z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego z ostatnich lat!

Startuje Matura 2024 - czy odpowiesz na te pytania z podstawy programowej? Sprawdź się w quizie!

Pytanie 1 z 15
"Ares płaci za kawę i wolno schodzi po schodach hańby" - jaki w tym zdaniu występuje środek stylistyczny?