Marcin Meller Mellina

i

Autor: Tomasz Radzik/SE

mellina

Maciej Makselon w nowym odcinku “Melliny” w Esce ROCK!

2024-06-13 19:03

W tym tygodniu premierę miał kolejny już odcinek talk show “Mellina” Eski ROCK, którego prowadzącym jest Marcin Meller - historyk, dziennikarz i autor książek. Tym razem gościem epizodu był popularny redaktor książek i specjalista od języka polskiego - Maciej Makselon! O czym opowiedział w programie?

Maciej Makselon to z wykształcenia polonista, zajmujący się na co dzień redakcją książek, ukazujących się za pośrednictwem Wydawnictwa W.A.B. Pracuje także jako wykładowca na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie prowadzi autorskie zajęcia z pracy redaktorskiej i podstaw kreatywnego pisania, występuje również z gościnnymi wykładami i warsztatami na największych polskich uczelniach. Makselon zajmuje się także prowadzeniem komercyjnych szkoleń m.in. z kreatywnego pisania, języka inkluzywnego czy redakcji tekstów. Znany jest ze swojej działalności w sieci, głównie na Instagramie, gdzie prowadzi edukacyjno-humorystyczny profil poświęcony najciekawszym aspektom naszego języka i kreatywnemu pisaniu. Makselon jest również stałym felietonistą podcastu “Miesiączka” Karoliny Korwin-Piotrowskiej, sam nagrał dwa TEDx-y, oczywiście na temat  pisania i języka.

Mellina - Maciej Makselon ostro do dziennikarzy: poprawianie kogoś to skrajne buractwo!

Maciej Makselon w “Mellinie” Eski ROCK!

Maciej Makselon sam siebie nazywa "panem od literek", a jako specjalista od języka polskiego pokazuje w prosty sposób jak trudny, ale i ciekawy, jest nasz język. Gość “Melliny” w Esce ROCK przestrzega przed upominaniem innych, jak mówi: "poprawianie kogoś publicznie to jest skrajne buractwo". W “Mellinie” będzie też o feminatywach i języku niebinarnym. Ministra. ministerka...? A co powiecie na szampon dedykowany włosom?

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Sprawdź 5 ciekawostek o albumie “Unknown Pleasures” Joy Division:

Listen to "MELLINA" on Spreaker.