Małgorzata Ostrowska

i

Autor: Materiały prasowe

mellina

Małgorzata Ostrowska w nowym odcinku “Melliny” w Esce ROCK!

2024-06-07 8:56

W tym tygodniu premierę miał kolejny już odcinek talk show “Mellina” Eski ROCK, którego prowadzącym jest Marcin Meller - historyk, dziennikarz i autor książek. Tym razem gościnią epizodu była legenda rockowej sceny muzycznej w Polsce - Małgorzata Ostrowska! O czym artystka opowiedziała w rozmowie z prowadzącym?

Małgorzata Ostrowska to bez wątpienia jedna z najważniejszych i największych ikon rodzimego świata ciężkich brzmień. Natychmiast rozpoznawalny, niepodrabialny głos, który zachwyca słuchaczy i słuchaczki nieprzerwanie od ponad czterdziestu lat! Śpiewa odkąd skończyła 11 lat, już w latach 70. zaczęła brać udział - z sukcesami - w najważniejszych konkursach muzycznych tamtych lat. Rozpoznawalność zyskała w kolejnej dekadzie, gdy w 1981 roku dołączyła do zespołu Lombard i w którym śpiewała przez kolejną dekadę. Na dobre karierę solową Małgorzata Ostrowska rozpoczęła pod koniec lat 90., choć już w poprzedniej dekadzie pod własnym nazwiskiem wydała cieszący się dziś statusem klasyka utwór “Meluzyna”, nagrany na potrzeby filmu “Akademia Pana Kleksa”. Artystka nie zatrzymuje się - dopiero co światło dzienne ujrzał najnowszy singiel Ostrowskiej, zatytułowany “Legenda”, który jest pierwszą oficjalną zapowiedzią najnowszego autorskiego wydawnictwa wykonawczyni. Na nadchodzącym projekcie Małgorzata Ostrowska powróci do brzmieniowych korzeni i przypomni wszystkim klimat lat 80. Płyta promowana będzie na jesiennej trasie koncertowej, również sygnowanej hasłem “Legenda”.

Małgorzata Ostrowska w “Mellinie” Eski ROCK!

Jak mówi w rozmowie z Marcinem Mellerem w Esce ROCK legenda polskiego rocka, dosłownie wszystko od 11. roku życia pchało ją na scenie, choć skończyła…biologię i miała planach zostać naukowczynią! W “Mellinie” Małgorzata Ostrowska odniosła się też do relacji z Grzegorzem Stróżniakiem. Artystka przyznała, że w tej sytuacji gdzieś w tle pojawiła się polityka, natomiast główny powód konfliktu, to jak przyznała: "Myślę, że poszło o to, że ja jestem tu, a nie on". Być może nie wiedzieliście ale Gulczas, tak ten z pierwszego “Big Brothera”, to… szwagier Małgorzaty Ostrowskiej! I o tym w “Mellinie” też będzie.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Oto nasz wybór najważniejszych polskich wokalistek rockowych:

Listen to "MELLINA" on Spreaker.