Lorde - Solar Power

i

Autor: Ophelia Mikkelson/ UMG

Lorde powróciła po latach. Piosenka Solar Power to wielka zmiana w jej karierze

2021-06-11 14:05

Lorde powróciła po latach przerwy. W piątek 11.06.2021 opublikowany został jej nowy singiel, który nosi nazwę Solar Power. Kompozycja oraz teledysk zaskoczyły fanów artystki, która przyzwyczaiła ich do mrocznych klimatów. Solar Power to piosenka, która zwiastuje wakacje 2021 oraz trzeci album studyjny Lorde.

Lorde powróciła po czterech latach przerwy. Nowozelandzka artystka, która w 2013 podbiła świat piosenką Royals, długo czekała na powrót na scenę. Jej fani zaczęli już nawet podejrzewać, że zrezygnowała z kariery muzycznej. Nic bardziej mylnego. Lorde od 2017 roku przygotowywała się do wielkiego powrotu. Nie ma wątpliwości, że jej nowy singiel Solar Power zaskoczył słuchaczy. Co prawda Lorde zachowała stylistykę popu inspirowanego alternatywnymi brzmieniami, ale klimat piosenki jest zupełnie inny, niż ten do którego nas przyzwyczaiła. Solar Power to popowa ballada z dźwiękami niczym z lat 70. XX wieku. Kolorowy teledysk nagrany na plaży sprawia, że piosenka kojarzy się z wakacjami. Według fanów, Solar Power może stać się hitem lata 2021. To duża zmiana wizerunku Lorde, która do tej pory znana była z mrocznych stylizacji oraz dźwięków.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 04.06.2021

Lorde - Solar Power. Nowy album

Lorde wydała nie tylko nowy singiel. Zdradziła, że piosenka Solar Power to pierwsza piosenka z nadchodzącego albumu, który ma nosić taką samą nazwę. Premiera ma odbyć się w wakacje. Fani podejrzewają, że datą publikacji może być 21 czerwca, ponieważ wtedy będzie przesilenie słoneczne. Ma to nawiązywać do tematyki nowej płyty Lorde.

Sonda
Lorde - Solar Power. Podoba wam się piosenka?

Lorde - piosenki, płyty

Lorde do tej pory wydała dwa albumu studyjne - Pure Heroine oraz Melodrama. Za ten drugi była nominowana do prestiżowej nagrody Grammy w kategorii Album roku. Jej najpopularniejsze piosenki to Royals, Tennis Court, Team, Yellow Flicker Beat, Green Light oraz Perfect Places.

Źródło: Lorde powróciła po latach. Piosenka Solar Power to wielka zmiana w jej karierze