Czy znasz zagraniczne seriale lat 2000.? W tym quizie 8/10 zdobędzie tylko prawdziwy GIGANT!

i

Autor: Materiały prasowe Quiz z zagranicznych seriali z lat 2000.

quizy

Kultowe zagraniczne seriale lat 2000 - pamiętasz je? Rozwiąż quiz

2024-06-10 12:59

Choć bum na seriale trwa już od dekad, to można powiedzieć, że to wraz z początkiem nowego wieku na świecie pojawiła się zupełnie nowa generacja tego typu produkcji. Tym razem przyglądamy się tym, które swego czasu (niektóre nadal!) cieszyły się naprawdę dużą popularnością i uznaniem na całym świecie - znasz te produkcje?

Uznaje się, że pierwszy i najstarszy na świecie serial to Posłaniec Królowej, którego pierwszy odcinek wyemitowano w Stanach Zjednoczonych, dokładnie 11 września 1928 roku. Był to swego rodzaju eksperyment kulturowy, mający na celu próbę zaadaptowania słuchowiska radiowego na potrzeby, wciąż nie tak bardzo popularnej wtedy, telewizji. Jak już wiemy, z biegiem lat ten środek masowego przekazu zaczął cieszyć się coraz większą popularnością, a seriali w kolejnych dekadach zaczęło powstawać coraz więcej: Kocham Lucy, The F.B.I., Korzenie, Niewolnica Isaura, Szogun, Policjanci z Miami, Na wariackich papierach, Dynastia, Z Archiwum X, 'Allo 'Allo!, Świat według Bundych, Alf, Miasteczko Twin Peaks, Bajer z Bel-Air, Beverly Hills, 90210, Czarodziejki... Tytuły można by wymieniać w nieskończoność!

Aktorzy, którzy posunęli się za daleko! Robili DZIWNE RZECZY dla roli | To Się Kręci #33

Światowe seriale z lat 2000. - czy je znasz?

Nie mniej kultowe dziś seriale powstawać zaczęły wraz z początkiem nowego wieku. To właśnie w latach 2000. na ekrany telewizorów widzów z całego świata trafiały takie tytuły, jak Detektyw Monk, Gotowe na wszystko, Chirurdzy (emitowani do dziś!), Breaking Bad czy amerykańska odsłona The Office. Czy pamiętasz te kultowe tytuły?

Sprawdź się w quizie:

Czy znasz zagraniczne seriale lat 2000.? W tym quizie 8/10 zdobędzie tylko prawdziwy GIGANT!

Pytanie 1 z 10
W jakim mieście dzieje się akcja serialu "Mad Men"?