Komedia małżeńska

i

Autor: Kadr z filmu 'Komedia małżeńska' (1993) / Film Polski

QUIZ

"Komedia małżeńska" - pamiętasz taki film? Rozwiąż quiz i sprawdź się

2024-06-06 14:18

Kino w Polsce lat 90. komedią stało! To własnie w tej dekadzie powstawało wiele produkcji, które, mimo upływu lat, wciąż bawią widzów do łez. Jedną z takich propozycji jest "Komedia Małżeńska" z niezastąpioną Ewą Kasprzyk w roli głównej! Jak dobrze pamiętasz historię kobiety, która decyduje się postawić na siebie? Sprawdź się w quizie!

Już w czasach PRL-u powstawało wiele komedii, które dziś, po tylu latach, cieszą się statusem kultowych i wciąż regularnie puszczane są w telewizji i oglądane przez grono wiernych widzów. Nie mniej ciekawie wyglądało to także w czasach transformacji, ze szczególnym zwróceniem uwagi na lata 90. To właśnie w tej dekadzie na ekrany kin w Polsce trafiały kolejne komedie, dotykające swoją tematyką codzienności Polaków.

Wyjątkową propozycją na ich tle pozostaje Komedia małżeńska. Film z niezawodną Ewą Kasprzyk w roli głównej, przedstawia losy Marii Kozłowskiej - matki trójki dzieci, wykształconej kobiety, która na rzecz rodziny zaprzestała robienia kariery. Będąc jednak w ostateczności decyduje się... porzucić męża, synów, córkę i psa i wyjeżdża do Warszawy, by tam skupić się na sobie. Scenariusz do produkcji napisali Ilona Łepkowska i Roman Załuski, który stanął także za kamerą. Pamiętną muzykę do filmu skomponował za to Seweryn Krajewski. Jak dobrze pamiętasz Komedię Małżeńską?

Tak kocha Ewa Kasprzyk! 63-latka promieniała na randce

Sprawdź się w naszym quizie:

Jak dobrze znasz film "Komedia Małżeńska"? QUIZ z polskiej klasyki filmowej

Pytanie 1 z 10
W jakim mieście mieszka rodzina Kozłowskich?
Listen on Spreaker.