Czy pamiętasz film Kiler-ów 2-óch? Sprawdź się w quizie

i

Autor: AKPA Quiz z filmu "Kiler-ów 2-óch"

QUIZ

"Kiler-ów 2-óch". Jak dobrze pamiętasz ten film? Quiz

2024-02-05 9:21

Gdy dany projekt okazuje się być wyjątkowo udany, niemal natychmiast myśli się o jego kontynuacji. Nie inaczej było w przypadku jednej z najsłynniejszych polskich komedii, czyli "Kilera". Już dwa lata po oryginale do kin trafił jego sequel. Jak dobrze znasz i pamiętasz produkcję "Kiler-ów 2-óch"? Sprawdź się w quizie!

W 1997 roku na ekrany polskich kin trafiła najnowsza produkcja w reżyserii Juliusza Machulskiego. Mowa oczywiście o Kilerze, w którym w rolę tytułową wcielił sie Cezary Pazura. Produkcja stała się ogromnym kasowym hitem i przyciągała do rodzimych kin tłumy widzów. Dziś tytuł cieszy się statusem kultowego, uznaje się go za jedną z najlepszych polskich komedii wszech czasów i to jej przypisuje się wyniesienie na szczyty Pazury, który stał się jedną z największych gwiazd rodzimego kina. Nic więc dziwnego, że po takim sukcesie twórcy szybko zdecydowali się stworzyć kontynuację projektu. Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się w 1998 roku, a więc raptem kilka miesięcy po premierze oryginału, a już na początku stycznia 1999 roku do kin trafił sequel Kilera, zatytułowany Kiler-ów 2-óch. Za jego kamerą ponownie stanął Machulski, który także, z Ryszardem Zatorskim, odpowiadał za scenariusz. W swoich rolach powróciły także gwiazdy pierwszej części.

Cezary Pazura: Zbankrutowałem i siedziałem w kieszeni Olafa Lubaszenki | Mellina

"Kiler-ów 2-óch" - rozwiąż quiz z komedii!

Czas więc na sprawdzian wiedzy z tej produkcji! Jak dobrze pamiętasz film Kiler-ów 2-óch? Sprawdź się w poniższym quizie!

Czy pamiętasz film "Kiler-ów 2-óch"? Sprawdź się w quizie

Pytanie 1 z 10
Jak wszyscy mówili na bohaterkę, w którą wcielała się Jolanta Fraszyńska?