Patrick Wilson

i

Autor: ANGELA WEISS/AFP/East News

CIEKAWOSTKI

Hollywoodzka gwiazda w Polsce! Znany aktor ponownie przyleci do naszego kraju

2024-04-22 16:25

Bawił się w kieleckim klubie, ma żonę Polkę, a nawet nagrywał u nas film. Patrick Wilson to amerykański aktor, który darzy nasz kraj szczególną sympatią. Teraz gwiazdor "Obecności" i "Aquamana" ma kolejny powód, aby zawitać w piękne rejony Polski. Co tym razem skłoniło go do wizyty?

Patrick Wilson grywał w "Fargo", "Aquamanie", "Aniołach w Ameryce", "Obecności", a nawet w licznych spekatklach na Broadwayu. Był wielokrotnie nominowany i wyróżniany za swoje kreacje. Co więcej, kiedyś zagrał nawet w polskim filmie "Jack Strong" u boku Marcina Dorocińskiego. Jego związek do naszego kraju jest szczególny, co wielokrotnie podkreśla w rozmowach i wywiadach. Mówi się nawet, że gdy spotka na planie kogoś z polskimi korzeniami, to nie odstępuje go na krok. Pyta wtedy o miasta, kulturę, czy nawet pierogi. Prywatnie jest związany z Dominiką Domińczyk, którą mogliśmy nie tak dawno podziwiać w filmie "Priscilla" i serialu "Sukcesja". To zapewne ze swoją druga połówką pojawi się ponownie w Polsce.

Zagraniczne filmy nakręcone w Polsce | To Się Kręci #17

Patrick Wilson w Polsce. Kiedy i gdzie będzie można spotkać aktora?

Hollywoodzki gwiazdor znowu wybiera się do naszego kraju, ale tym razem nie tylko w celach turystycznych. Patrick Wilson będzie jednym z gości na 17. edycji wydarzenia Mastercard OFF CAMERA w Krakowie, gdzie odbierze nagrodę "Pod Prąd". To wyróżnienie przyznawane jest od 14 lat wszystkim tym, którzy mieli szczególny wkład w stronę niezależnego kina. Aktor zagości również na pokazie specjalnym filmu "Pułapka", odbywającego się 27 kwietnia 2024 roku o godzinie 19:00 w Kinie Kijów.

Jesteśmy od dawna pełni podziwu dla talentu aktorskiego Patricka Wilsona. Niemal 15 lat temu, podczas jednej z pierwszych edycji festiwalu, pokazywaliśmy świetną "Pułapkę", w której, obok Elliota Page'a, gra główną rolę. Po latach wracamy do tego mistrzowsko skonstruowanego thrillera, niezapomnianej filmowej gry w przysłowiowych kotka i myszkę, przy okazji wizyty Wilsona na naszym festiwalu. Przyznajemy mu nagrodę Pod Prąd, w uznaniu dla jego bogatej filmografii i dorobku. Przede wszystkim za konsekwentne podążanie własną ścieżką artystyczną, w ramach której łączy sprzeczne z definicji porządki: karierę w teatrze i broadwayowskich musicalach, granie pierwszoplanowych ról w światowych hitach box-office i blockbusterach - chociażby seriach "Obecność" i "Aquaman" - z występowaniem w odważnych obyczajowo produkcjach, w rodzaju "Aniołów w Ameryce" i "Małych dzieci", które na trwałe weszły do kanonu współczesnej (pop)kultury" - powiedział Grzegorz Stępniak, dyrektor artystyczny wydarzenia

Forrest Gump kontra Pulp Fiction czyli rok w którym kino popularne pękło na dwie części. SZKUTA MÓWI
Źródło: Hollywoodzka gwiazda w Polsce! Znany aktor ponownie przyleci do naszego kraju