Henry Cavill nie znosi scen seksu. “Czy to naprawdę konieczne?”

i

Autor: Netflix Henry Cavill nie znosi scen seksu. “Czy to naprawdę konieczne?”

Hollywood

Henry Cavill nie znosi scen seksu. “Czy to naprawdę konieczne?”

2024-02-09 15:44

Nie jest tajemnicą, że Henry Cavill uchodzi za jednego z najbardziej pożądanych gwiazdorów Hollywood, do którego wzdychają setki, jeśli nie tysiące fanek. Sceny rozbierane, a już zwłaszcza te dotyczące miłosnych, tudzież cielesnych, uniesień z nim w roli głównej cieszą się zatem srogą popularnością, ale sam aktor przyznał, że nie jest ich fanem. Co więcej – uważa, że jest ich stanowczo zbyt dużo.

Henry Cavill o nadmiarze seksu we współczesnym kinie

Cavill zasłynął przede wszystkim rolą Charlesa Brandona, rozwiązłego playboya i najlepszego przyjaciela Henryka VIII w “Dynastii Tudorów”, gdzie grał na początku lat dwutysięcznych. Jako książę Suffolk Henry – ku uciesze widzek – rozbierał się wielokrotnie, a także uczestniczył w całym szeregu scen erotycznych. Nawet w “Wiedźminie” mu się nie upiekło, w końcu scena, w której Geralt z Rivii zażywa kąpieli to jeden z najbardziej “ikonicznych” momentów netfliksowej produkcji. Okazuje się jednak, że to wcale nie jest tak, że Brytyjczyk lubuje się w tego typu występach. Wręcz przeciwnie.

SPRAWDŹ TEŻ: Scena seksu z Jenną Ortegą OBURZYŁA widzów. “Kiedy on był po czterdziestce, ona miała 10 lat”

Promując najnowszy film ze swoim udziałem, “Argylle Tajny szpieg” w reżyserii Matthew Vaughna, Henry Cavill zagościł w podcaście Happy, Sad, Confused, w którym to właśnie opowiedział o swoim podejściu do scen seksu. Przyznał otwarcie, że nie jest fanem, a ich nagromadzenie we współczesnym kinie uważa za zbyteczne. Rzadko kiedy bowiem – jego zdaniem – takie ujęcia wnoszą cokolwiek do fabuły.

Nie rozumiem ich, nie jestem ich fanem. Istnieją okoliczności, w których scena seksu faktycznie jest korzystna dla filmu, a nie tylko dla publiczności, ale myślę, że obecnie są one nadużywane. Są momenty, gdy zastanawiasz się: “Czy to naprawdę konieczne, czy to tylko mniej ubrani ludzie?”. I wtedy zaczynasz czuć się bardziej niekomfortowo i myślisz: “Tu nie ma żadnego występu. Nie ma fragmentu, który jakoś przełoży się na resztę filmu” – rzekł.

Cavill nie jest zresztą w swojej opinii odosobniony. Coraz częściej pojawiają się głosy, że widzowie, nawet ci młodzi, narzekają na przesadne epatowanie nagością i seksem w kinie i telewizji. W końcu to ciekawa i angażująca fabuła jest kluczem do sukcesu, nie rozbieranie się co pięć minut. Za nadmierne epatowanie seksualnością oberwało się zresztą choćby drugiemu sezonowi “Euforii” i pierwszym odsłonom “Gry o tron”.

Seriale, w których jest najwięcej scen seksu. Niektóre tytuły mogą was zaskoczyć

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Jak się kręci sceny łóżkowe? 365 dni i nie tylko | To Się Kręci #7
Źródło: Henry Cavill nie znosi scen seksu. “Czy to naprawdę konieczne?”