Maneskin

i

Autor: Youtube.com/Eurovision Song Contest

Eurowizja 2021 - Włochy. Młodzieżowy rock we włoskim wydaniu to przepis na wygraną?

2021-05-14 10:59

Eurowizja 2021 zaskoczy fanów rocka! Konkurs, który przyzwyczaił nas do ballad oraz popowych, tanecznych utworów, w tym roku może wybrać rockowy zespół. Włoch reprezentować będzie zespół Maseskin, który wykona piosenkę Zitti e buoni. Czy ich styl przekona europejskich widzów? Według ekspertów mają zająć wysokie miejsce.

Eurowizja 2021 to wyjątkowo dobra edycja dla fanów rocka, metalu i mocnych w brzmień. W stawce pojawiły się dwa tego typu utwory. Pierwszy z nich to Dark Side zespołu Blind Channel, który reprezentuje Finlandię. Drugi to zespół Maneskin z Włoch, który w Rotterdamie wykona Zitti e buoni. Według ekspertów i fanów konkursu oba państwa mają szanse na dobry wynik, ale Włochy mają mieć większe szanse. Niewykluczone, że będą się biły nawet o zwycięstwo. Przypominamy, że w 2019 roku zabrakło im niewiele. Mahmood z piosenką Soldi zajął 2. miejsce. Czy tym razem uda im się zgarnąć kryształowy mikrofon? Zespół Maneskin ma na swoim koncie już jedno zwycięstwo w tym roku. W marcu wygrali Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo. To właśnie ten sukces zapewnił im możliwość reprezentowaniu kraju na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs

Maneskin - kim są, piosenki, członkowie, X Factor

Zespół Maneskin powstał w 2016 roku. W jego skład wchodzą wokalista Damiano David, gitarzyści Victoria De Angelis i Thomas Raggi i perkusista Ethan Torchio. Rok po założeniu Maneskin wystąpili we włoskiej wersji programu X Factor, gdzie zajęli drugie miejsce. Ich najpopularniejsze piosenki to Chosen, Morirò da re, Torna a casa, L'altra dimensione i Vent'anni.

Eurowizja 2021 - kto wygra?

Tegoroczna Eurowizja wydaje się nie mieć jasnego faworyta. Najczęściej wymienia się takie państwa jak Szwajcaria, Francja, Szwecja, Włochy, Bułgaria, Litwa czy Islandia. Aktualnie pierwsze miejsce w notowaniach ekspertów zajmują Włochy. Kraj reprezentuje zespół Maneskin.

Źródło: Eurowizja 2021 - Włochy: Zitti e buoni. Młodzieżowy rock we włoskim wydaniu