Ekler. Pierwszy i ostatni serial satyrokleryczny. Szczegóły produkcji

i

Autor: FOTO: Piotr Tabencki - RASTA Trooper FOTO: Piotr Tabencki - RASTA Trooper

Ekler. Pierwszy i ostatni serial satyrokleryczny. Szczegóły produkcji

2021-09-08 10:55

Nowy serial internetowy. Pierwszy i ostatni serial antyklerykalny. Nie wiemy czy kler lubi ciastka, możemy się tylko domyślać, że tak. Ale czy księża polubią naszego Eklera? Kto wie. Wiemy za to na pewno komu może nasz Ekler kompletnie się nie spodobać…

„Ekler” to internetowy miniserial satyryczny opisujący kulisy najbardziej tajemniczego imperium współczesnej Polski, czyli Telewizję Trwam i jej twórcę Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka. Jako że nikt nie wie, co tam się dzieje naprawdę, przedstawiamy naszą wizję tej instytucji, ludzi tam pracujących i bywających, jednym słowem – podglądamy i pokazujemy świat oraz mechanizmy społeczne, których możemy się tylko domyślać. Akcja dzieje się w lokalnej redakcji telewizji katolickiej „Wytrwamy”. Będziemy śledzić perypetie i wyimaginowane historie z życia pracowników tej redakcji. Choć czy aby na pewno tak bardzo wyimaginowane? Głównym bohaterem i duchowym liderem jest postać zwana „Ojcem Przewodnikiem”. Pojedynczy odcinek to ok. 10 minut.

Co tam w środku gra - Motörhead - No Sleep 'Till Hammersmith

Jak możemy przeczytać w manifeście twórców:

Patrzymy na kler z przymrużeniem oka, ale z szeroko otwartymi oczami. Wszelkie treści, które zobaczą nasi odbiorcy, prosimy traktować z humorem i wzorowym dystansem.

Jako katolicy mamy prawo, by zwracać uwagę na sprawy kościelne, które dotykają i uwierają nas wszystkich wierzących w Boga. Wszelkie nasze działania noszą dobre intencje. Wykorzystujemy najgłębsze źródła antyklerykalnego sarkazmu, aby przywrócić ład i ośmieszyć kompromitujące zachowania naszych “eklerów”.

Obsada aktorska:

  • Jerzy Schejbal
  • Piotr Cyrwus
  • Rafał Rutkowski
  • Ewa Telega
  • Bartek Kasprzykowski
  • Krzysztof Skiba
  • Antek Smykiewicz
  • Kamil Pawelski aka „Ekskluzywny menel”

Teatr Montownia czyli: Marcin Perchuć, Adam Krawczuk, Maciej Wierzbicki, Agnieszka Matysiak, Beata Kawka, Aleksandra Szwed, Katarzyna Ucherska