Ranczo

i

Autor: AKPA

Seriale

Dom Wójta z Rancza jest nie do poznania! Internautka odnalazła posiadłość

2023-05-25 9:54

Rozważania na temat dalszych losów gminy, kłótnie rodzinne i kolejne wcielenia Klaudii - to wszystko mogliśmy oglądać w słynnych czterech ścianach Pawła Kozioła. Akcja serialu Ranczo rozgrywała się w Wilkowyjach. Jednak w rzeczywistości miejscowość ta nie istnieje, a zdjęcia kręcone były w różnych lokalizacjach. Jednej z internautek udało się znaleźć słynny dom wójta!

Słynny dom Wójta z Rancza, to miejsce, w którym kręcone były perypetie rodziny Kozłów. Wiele osób mylnie poszukuje go w Jeruzalem, w którym odbywała się większość zdjęć do serialu. Od czasu Rancza miejscowość odwiedzają tłumy fanów, którzy przesiadują na słynnej ławeczce, odwiedzają lokalny sklep, by zakupić mamrota i poszukują swoich ulubionych miejsc, które wielokrotnie oglądali na szklanym ekranie. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że aby zobaczyć posiadłość należy udać się w inne miejsce, 12 km od wspomnianej wsi. Co ciekawe, posiadłość jest prywatną posesją, a właściciele wygrali casting na to, by ich dom stał się posiadłością wójta Wilkowyj. Od zakończenia zdjęć do kultowego serialu minęło już kilka lat. Jedna z internautek postanowiła odnaleźć dom wójta i pokazać, jak obecnie wygląda. Wygląda na to, że właściciele zdecydowali się na kilka zmian.

Wójtowa z Rancza i Waldek Kiepski byli parą. Mało kto wie o tym gorącym romansie

Aktorzy z serialu Ranczo po latach. Nie do wiary jak bardzo się zmienili!

Dom Wójta z Rancza - gdzie jest i jak wygląda?

Dom Kozłów z Rancza jest naprawdę duży. Dwupiętrowa posiadłość otoczona jest zadbanym ogrodem i ogrodzeniem. To prywatna, zamieszkała posiadłość, która została jedynie wykorzystana na potrzeby zdjęć do popularnego serialu. Choć wielu fanów chciałoby zobaczyć, jak wygląda miejsce, w którym nagrywane były perypetie wójta, jego żony oraz córki, to niestety, dom nie jest udostępniany do zwiedzania. Kilka lat temu właściciele przeprowadzili remont. Choć oficjalnie nie wiadomo, jak obecnie wygląda posiadłość w środku, to jakiś czas temu, w rozmowie z Interią, scenografka serialu Agata Kapturkiewicz-Mrowiec przyznała, że podczas kręcenia serialu, musieli przeprowadzić drobne przemeblowanie. Najmniejszej ingerencji wymagał jednak salon.

Pamiętacie Wioletkę z Rancza? Gwiazda zmieniła się nie do poznania!

W salonie dokonaliśmy najmniej adaptacji, bo od początku pasował do postaci wójta i wójtowej. Naszym autorskim pomysłem scenograficznym jest plansza z szablami. Na co dzień dostosowujemy scenografię do potrzeb kadru, są to niewielkie korekty. W większości operujemy wyposażeniem znajdującym się w domu.

Ze względu na to, że dom nie jest udostępniony do zwiedzania, nie wiadomo jak wygląda on teraz w środku. Jednak zważając na to, że zdjęcia do serialu zakończyły się dobrych parę lat temu, możemy się jedynie domyślać, że właściciele zdecydowali się na wymienienie kilku rzeczy i odnowienie pomieszczeń. Pewne jest jednak to, że zdecydowali się na zmianę koloru elewacji. W serialu mogliśmy zobaczyć dom otynkowany na biało, z czerwonym dachem i licznymi, kolorowymi kwiatami. Obecnie kolor tynku jest kremowy, a ramy okienne zamieniły się na ciemnobrązowe. Sporą metamorfozę przeszedł również ogród.

Quiz Ranczo. Kusy, Japycz, Czerepach, Michałowa, Solejukowa, Pietrek. Dopasuj aktora do postaci

Pytanie 1 z 16
Na początek banał. Role wójta i proboszcza grał:
Źródło: Dom Wójta z Rancza jest nie do poznania! Internautka odnalazła posiadłość