Co wiesz na temat słynnych osobistości z czasów PRL-u? QUIZ dla fanów!

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. Ulrich Kohls/AKPA

sprawdź się

Czy znasz najsłynniejsze osobistości PRL-u? QUIZ

2023-09-22 14:12

Czasy PRL-u mają wiele swoich symboli, po zobaczeniu których nie mamy żadnych wątpliwości, o którym okresie z polskiej historii mowa. Każda epoka ma oczywiście także swoje charakterystyczne postaci, osobistości, prawdziwe ikony danych czasów. Jakie aktorki, jacy aktorzy, politycy, jakie wokalistki kojarzą się nam dziś z czasem PRL-u? Sprawdź się w quizie na ich temat!

Każda dekada, każdy moment w dziejach ma swoje osobistości, mniej lub bardziej wybitne postaci, które niejako stały się także ich symbolami. Nie inaczej ma się to w sytuacji PRL. Choć dziś skrótem tym określamy niejako okres w dziejach polskiej historii, gdy nasza ojczyzna znajdowała się pod dominacją ZSRR, to warto pamiętać, że była to nazwa państwa, istniejącego w latach 1944-1989. Dokładnie 45 lat, czasy, kiedy żyło i dorastało wielu Polaków, wciąż pamiętających ten okres - nic więc dziwnego, że pod wieloma względami jego temat tak często powraca. Dziś na PRL patrzy się głównie jako na pewnie zjawisko historyczno-społeczno-kulturowe, które miało wiele symboli, takich jak prodiż, półkotapczan, kolejki do sklepów, kartki żywnościowe, charakterystyczne bombki, lampki, zabawki, przekąski - można by wymieniać w nieskończoność.

ZOBACZ TAKŻE: Jak dobrze znasz cytaty z czasu PRL? Quiz

Zmieniała facetów co pół roku. Kalina Jędrusik - największa seksbomba PRL | Historia z Koprem

QUIZ o słynnych osobistościach z PRL-u

Oczywiście okres PRL-u ma także swoje osobistości, postaci, które natychmiast kojarzą się z tym właśnie okresem czasu. Kalina Jędrusik, Nina Andrycz, Lech Wałęsa, Józef Cyrankiewicz, Jerzy Urban, Pola Raksa, Anna Jantar, Zbigniew Cybulski - co wiesz o tych i innych słynnych osobistościach, dziś ikonach PRL-u? Sprawdź się w naszym quizie!

Co wiesz na temat słynnych osobistości z czasów PRL-u? - quiz na temat znanych postaci z PRL-u

Pytanie 1 z 10
Która aktorka z czasów PRL-u śpiewała utwór "Bo we mnie jest sex"?
Listen on Spreaker.