Jak dobrze pamiętasz serial “Pitbull”? Quiz dla fanów sensacji

i

Autor: AKPA Quiz z serialu "Pitbull"

quizy

Czy pamiętasz serial "Pitbull"? Sprawdź w quizie!

2024-05-03 14:49

Polacy kochają kino akcji. Z pewnością ma to duży związek z zamiłowaniem do produkcji o tematyce wojennej, które w naszym kraju także cieszą się dużym uznaniem. Pod względem akcji, szczególny jest przełom lat 90. i 2000., kiedy tego typu produkcji powstawało naprawdę całkiem sporo. Jedną z nich był serial "Pitbull" - jak dobrze go pamiętasz?

Polskie kino akcji na dobre nabrało rozpędu na początku lat 90., gdy swoją premierę miał film Psy z Bogusławem Lindą w roli głównej. Kolejne lata to kolejne tego typu produkcje, a grono to uzupełnił w 2005 roku serial, dziś cieszący się już statusem zupełnie kultowego. Mowa o projekcie Pitbull, pomysłodawcą którego jest Patryk Vega, który to polscy widzowie po raz pierwszy poznali jako film, a który dość szybko zaadaptowany został na serial telewizyjny. Ten zadebiutował na antenie kanału drugiego Telewizji Polskiej 15 grudnia 2005 roku. Historia pracy warszawskich policjantów z wydziału zabójstw (w późniejszych odcinkach wydziału do walki z terrorem kryminalnym Komendy Stołecznej Policji), bardzo szybko przyciągnęła wierne grono widzów tym bardziej, że częściowo oparta została na losach prawdziwej postaci, policjanta Sławomira Opala.

Zagraniczne filmy, w których zagrał Marcin Dorociński

"Pitbull" - quiz z serialu

Pitbull emitowany był do 2008 roku, ostatecznie powstały trzy serie serialu, na które złożyło się 31 odcinków, w których w główne role wcielali się Marcin Dorociński, Paweł Królikowski, Andrzej Grabowski, Janusz Gajos, Krzysztof Stroiński, Rafał Mohr, Weronika Rosati i Włodzimierz Matuszak. Dziś produkcja cieszy się statusem kultowej - jak dobrze ją znasz?

Rozwiąż quiz:

Jak dobrze pamiętasz serial “Pitbull”? Quiz dla fanów sensacji

Pytanie 1 z 10
Z czym zmagał się "Nielat"?