CANAL+ Online: nowości na marzec 2024. Wśród premier “Zielona granica” i “John Wick 4”

i

Autor: Velvet Spoon; Kino Świat CANAL+ Online: nowości na marzec 2024. Wśród premier “Zielona granica” i “John Wick 4”

Co warto obejrzeć?

CANAL+ Online: nowości na marzec 2024. Wśród premier “Zielona granica” i “John Wick 4”

2024-03-01 14:42

CANAL+ Online z nowościami na marzec. W serwisie pojawią się m.in. najnowsza – i szeroko chwalona – odsłona “Johna Wicka” i głośny film Agnieszki Holland pt. “Zielona granica”, który w chwili kinowej premiery narobił wiele szumu. Ponadto zobaczymy dokument Kasi Smutniak, nietypową komedię i coś w sam raz na Wielkanoc w gronie najbliższych. A i nie obejdzie się też oczywiście bez transmisji z rozdań Orłów i Oscarów. Szczegóły poniżej.

Marzec w Canal+ Online rozpoczniemy 26. Polskimi Nagrodami Filmowymi, czyli galą Orłów, a już tydzień później przeniesiemy się do Dolby Theatre w Los Angeles na 96. ceremonię wręczenia Oscarów.

Orły 2024 – transmisja na żywo w Canal+ Online (4 marca)

Relacja z czerwonego dywanu i ceremonii wręczenia Polskich Nagród Filmowych, Orły 2024. Poniedziałek, 4 marca, to dzień uroczystej gali wręczenia Orłów, Polskich Nagród Filmowych. Które filmy i którzy artyści zostaną wyróżnieni w 26. edycji konkursu?

Najwięcej nominacji zebrał “Kos” w reżyserii Pawła Maślony. O Orły powalczą też m.in. “Filip”, “Zielona granica” i “Chłopi”. Wyróżnienia przyznawane są w 18 kategoriach. Transmisja na żywo rozpocznie się w poniedziałek 4 marca o godz. 19:40 w Canal+ Premium oraz w serwisie Canal+ online.

Oscary 2024 – transmisja na żywo w Canal+ Online (10 marca)

Ceremonia wręczenia Oscarów, nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, czyli (z założenia) najbardziej ekscytujące wydarzenie w świecie kinematografii. 

Najwięcej nominacji uzyskał “Oppenheimer” Christophera Nolana, a po nim “Biedne istoty”, “Czas krwawego księżyca” i “Barbie”. Kto będzie triumfował? Wszystko wyjaśni się podczas transmisji na żywo, która rozpocznie się w nocy 10 marca (z niedzieli na poniedziałek) o godz. 23:30 w Canal+ Premium oraz w serwisie Canal+ online.

SPRAWDŹ TEŻ: Nowy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta zachwycił krytyków, a teraz zmierza do kin. O czym opowie “Kobieta z…”?

Canal+ Online – premiery i nowości filmowo-serialowe na marzec 2024. Co obejrzeć w serwisie?

W marcu w Canal+ Online pojawi się głośna i poruszająca produkcja “Zielona granica” Agnieszki Holland oraz dokument w reżyserii debiutującej Kasi Smutniak, które opowiadają o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. W ofercie znajdą się również: kolejny sezon przygód nadinspektor Very Stanhope w serialu “Vera 13”, porywający thriller “Na podsłuch” oraz “Pokerzysta”. Zaś w wielkanocny poranek na najmłodszych czeka urocza opowieść “Bella i Sebastian: Nowe pokolenie”. Szczegółowa rozpiska wraz z datami premier poniżej.

VERA (sezon 13), serial, premierowe odcinki od 03 marca w niedziele, o godz. 20:10

Wypadek drogowy, zabójstwo na kolejowej bocznicy, śmierć sklepikarza. Nadinspektor Vera Stanhope i sierżant Joe Ashworth mają przed sobą trzy nowe sprawy. Vera zostaje wezwana do śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w wiejskiej okolicy. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Szybko okazuje się, że tragedia ma drugie dno

LEOPARD SKIN, serial, premierowe odcinki od 4 marca w poniedziałki, o godz. 22:00

Po nieudanej kradzieży diamentów gang szuka schronienia w położonej na plaży posiadłości. Mieszkają w niej dwie intrygujące kobiety.

Nieuczciwy sędzia LaSalle organizuje zakończoną fiaskiem kradzież diamentów. Szajka złodziei ucieka z miejsca przestępstwa. Szukając schronienia, trafia do rezydencji położonej w ustronnym miejscu na plaży. Mieszkają tam Alba i Batty, które właśnie szykują się na wizytę gości. Wkrótce wszyscy staną się zakładnikami zdesperowanych złodziei.

SIOSTRZEŃSTWO ŚWIĘTEJ SAUNY, film dokumentalny, premiera w czwartek 7 marca, o godz. 22:30

(Canal+ Premium i Canal+ Dokument, w Canal+ Online dopiero następnego dnia)

Emanująca ciepłem, intymna opowieść o kobietach, które spotykają się w saunie, by rozmawiać i czerpać siłę z poczucia wspólnoty. Wielokrotnie nagradzany dokument Anny Hints.

Sauna dymna to miejsce, w którym się oczyszczasz – mówi jedna z bohaterek. Fizycznie i psychicznie. Obnażasz ciało i emocje, dzielisz się sekretami, zmywasz z siebie wstyd, stres, lęki i kompleksy. Zaznajesz poczucia wspólnoty i bliskości, a siostrzeństwo daje ci siłę. By się o tym przekonać, autorka dokumentu towarzyszyła kobietom spotykającym się w tradycyjnej estońskiej saunie.

NA PODSŁUCHU, film, premiera w czwartek 7 marca, o godz. 21:00

Tajny agent, który nadzoruje narkotykowego bossa, łamie procedury, aby ocalić mu życie. Agent Justin Rosa ma chronić Flynna, jednego z członków kartelu narkotykowego. Ze ściśle tajnej siedziby monitoruje każdy jego krok. Gdy posiadłość gangstera zostaje zaatakowana przez oddział uderzeniowy, Justin łamie zasady i kontaktuje się z Flynnem, by uratować mu życie. Agent nie spodziewa się, z jakimi konsekwencjami przyjdzie im się zmierzyć.

MÓJ SĄSIAD ADOLF, film, premiera w sobotę 9 marca, o godz. 21:00

Ocalony z Holocaustu mężczyzna podejrzewa, że Adolf Hitler żyje i mieszka w sąsiednim domu. Rok 1960. W kolumbijskiej wiosce mieszka Polsky, zrzędliwy staruszek, ocalony z Holocaustu. Pewnego dnia do domu obok wprowadza się tajemniczy Niemiec. Polsky nabiera podejrzeń, że jego nowym sąsiadem jest Adolf Hitler. Jako że Polsky’emu nikt nie wierzy, rozpoczyna prywatne śledztwo w sprawie tajemniczego przybysza.

NOWE ŻYCIE, serial, premierowe odcinki od 12 marca we wtorki, o godz. 20:00

(w Canal+ Seriale, zaś w Canal+ Online dopiero następnego dnia)

Wracamy do Montrealu, gdzie już w trzecim sezonie uznanego serialu doktor Bashir “Bash” Hamed próbuje ułożyć sobie życie w swojej nowej ojczyźnie i nowej placówce medycznej, wciąż napotykając jednak kolejne przeszkody.

JOHN WICK 4, film, premiera 16 marca w sobotę, o godz. 21:00

John Wick staje do decydującego pojedynku z bezlitosnym i błyskotliwym markizem de Gramondem. Główny bohater ma przeciwko sobie międzynarodową organizację płatnych zabójców, rządzoną przez markiza de Gramonda. Zanim stanie z nim oko w oko, musi zmierzyć się z całą plejadą twardzieli, którzy wiedzą wszystko o zabijaniu. Tuż przed wielkim finałem tej morderczej symfonii, John trafia na trop swojej dalekiej rodziny. Jej członkowie mogą mieć decydujący wpływ na wynik całej rozgrywki.

MUR, film dokumentalny, premiera w poniedziałek 18 marca, o godz. 22:30

(w Canal+ Premieum, zaś w Canal+ Online dopiero następnego dnia)

Kasia Smutniak debiutuje w roli reżyserki, by opowiedzieć o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Poruszający dokument o ludziach szukających lepszego miejsca do życia i murze, który stanął na ich drodze. To także bardzo osobista opowieść o emocjach oraz próba refleksji nad genezą zła, rodzącego się z podziałów we współczesnym świecie. Reżyserka towarzyszy grupie aktywistów niosących pomoc migrantom błąkającym się po lasach. Zmaga się z własnym lękiem i poczuciem bezsilności.

BLACKWATER, serial, premierowe odcinki od 20 marca co środę, o godz. 20:10

Zabójstwo turystów wiąże ze sobą losy kilku osób. Kilkanaście lat później szczegóły zbrodni nadal wymagają wyjaśnienia. W 1973 roku Annie Raft odnajduje w namiocie ciała dwojga brutalnie zamordowanych turystów. Policja nie znajduje mordercy i zamyka sprawę, która kładzie się cieniem na życiu mieszkańców Stjärnberg. W 1991 roku Mia, córka Annie, odwiedza matkę. Ponura przeszłość domaga się wyjaśnienia. Kryminalny serial na podstawie powieści Kerstin Ekman.

ZIELONA GRANICA, film, premiera 23 marca w sobotę, o godz. 21:00

Trwa humanitarny kryzys na polsko-białoruskiej granicy. Psycholożka Julia przyłącza się do aktywistów pomagającym uchodźcom.

Po przeprowadzce na Podlasie psycholożka Julia staje się mimowolnym świadkiem i uczestnikiem dramatycznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Świadoma ryzyka i konsekwencji prawnych, przyłącza się do grupy aktywistów pomagających uchodźcom, którzy koczują w lasach w strefie objętej stanem wyjątkowym. Nagrodzony na festiwalu w Wenecji film w reżyserii Agnieszki Holland.

PODEJRZANA, film, premiera 24 marca w niedzielę, o godz. 21:00

Nagrodzony na festiwalu w Cannes, thriller w reżyserii Chan-wook Parka, twórcy “Oldboya” i “Służącej”. Żonaty policjant, który prowadzi dochodzenie w sprawie pewnej śmierci, zakochuje się w głównej podejrzanej – wdowie po zmarłym. Z każdym dniem wie o niej coraz mniej, ale za to coraz więcej do niej czuje.

TOWARZYSZE BRONI, film, premiera w sobotę 30 marca, o godz. 21:00

Oparta na faktach historia dwóch słynnych amerykańskich pilotów myśliwców. Tom Hudner dołącza do elitarnej grupy amerykańskich lotników, którzy wkrótce mają zostać wysłani na front w Korei. Podczas szkolenia poznaje Jessego Browna, pierwszego czarnoskórego pilota w armii USA. Mężczyźni wkrótce stają się niemal nierozłączni i ramię w ramię walczą o powodzenie misji. Wojenny dramat oparty na faktach opisanych w książce Adama Makosa.

PIMI Z KRAINY TYGRYSÓW, film, premiera w sobotę 30 marca, o godz. 10:00

Chłopiec Balmani i tygrysek Pimi udają się w trudną drogę, aby dotrzeć do nowego domu, położonego wysoko w Himalajach.

Pewnej nocy osierocony Balmani ratuje małego tygrysa przed bezlitosnymi kłusownikami. Udaje im się uciec i wyruszają w niebezpieczną podróż do sanktuarium, gdzie, jak wierzy chłopak, będą bezpieczni. W trakcie wędrówki między Balmanim i tygryskiem Pimi rodzi się niezwykła więź.

BELLA I SEBASTIAN. NOWE POKOLENIE, film, premiera w niedzielę 31 marca, o godz. 10:00

Sebastian jest gotów zrobić wszystko, aby ochronić Bellę, swoją psią przyjaciółkę. Chłopiec przeżyje najbardziej szalone lato w swoim życiu.

Dziesięcioletni Sebastian niechętnie spędza wakacje w górach u babci i cioci. Jego głównym obowiązkiem jest pomoc w owczarni, ale takie zadanie mało ekscytuje chłopca wychowanego w dużym mieście. Kiedy jednak poznaje suczkę Bellę, wielkiego psa pasterskiego, postanawia uratować ją z rąk podłego właściciela.

POKERZYSTA, film, premiera w niedzielę 31 marca, o godz. 21:30

Bogacz Jake Foley zaprasza na pokera. Gra przy karcianym stole zamienia się w walkę na śmierć i życie. Jake Foley, miliarder i właściciel spółki technologicznej, organizuje pokerową noc dla swoich najlepszych przyjaciół. Gra o najwyższe stawki przybiera niespotykany obrót, gdy gospodarz zaczyna wyciągać na jaw skrywane przez lata sekrety. Wkrótce beztroski z pozoru wieczór zamienia się w koszmar, jaki nikomu z nich się nie śnił. Dreszczowiec w reżyserii i z udziałem Russella Crowe’a.

Najpopularniejsze polskie seriale ostatnich lat – jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 10
“Informacja zwrotna” to adaptacja książki autorstwa…
“Informacja zwrotna”

Najlepsze polskie seriale ostatnich lat. 5 perełek znad Wisły

“Rojst Millenium”: Magdalena Różczka bała się powrotu do roli Jass. Jak wspomina kręcenie 3. sezonu?
Źródło: CANAL+ Online: nowości na marzec 2024. Wśród premier “Zielona granica” i “John Wick 4”