Anthony Hopkins

i

Autor: Rex Features/East News

Oscary 2021: Anthony Hopkins podziękował za nagrodę! Dlaczego nie odebrał jej osobiście?

2021-04-26 20:30

Podczas wczorajszej gali rozdania Oscarów Anthony Hopkins został nagrodzony w kategorii najlepszy aktor. Doceniono jego rolę w dramacie psychologicznym Ojciec. Tym samym Anthony Hopkins przeszedł do historii jako najstarszy laureat filmowej nagrody. Wszyscy czekali na jego przemówienie podczas gali, jednak aktor nie pojawił się tam osobiście, ani nie połączył online. Dopiero kilkanaście godzin po rozdaniu Oscarów Anthony Hopkins oficjalnie podziękował. Zrobił to na... Instagramie.

Za nami 93. gala rozdania Oscarów. Ceremonia odbyła się dopiero teraz z powodu koronawirusa. Przez światową pandemię została zorganizowana zupełnie inaczej niż w poprzednich latach. Mniej przepychu i gwiazd, inna lokalizacja oraz skrócona formuła.

Wyjątkowa była także kolejność kategorii, w których wręczano statuetki. Ostatnia została wręczona nagroda w kategorii najlepszy aktor, a nie jak zwykle najlepszy film.

Zakończyło się dość niezręcznie, bo nagrodzonego aktora... nie było na sali. Anthony Hopkins podziękował za Oscara z kilkunastogodzinnym opóźnieniem.

ESKA XD #021 - Eurowizja, Więzień miłości, mięso z roślin, gwiazdy bez matury

Anthony Hopkins dziękuje za Oscara na Instagramie

Przez trwającą pandemię koronawirusa wczorajsza gala rozdania Oscarów była niezwykła. Podobnie jak sposób odebrania nagrody w kategorii najlepszy aktor. Nagrodzony Anthony Hopkins nie zjawił się na gali!

Dlaczego Anthony Hopkins nie odebrał Oscara osobiście? Najprawdopodobniej chodziło o względy bezpieczeństwa. 83-letni aktor przebywa obecnie w rodzinnej Walii. Być może z powodu różnicy czasu nie zdecydował się na łącznie online z galą.

W końcu jednak Anthony Hopkins podziękował za Oscara. Aktor opublikował wideo na swoim Instagramie.

Ilu followersów mają gwiazdy?

Pytanie 1 z 6
Ile mniej więcej osób obserwuję konto Ariany Grande?

Nie spodziewałem się, że w 83. roku życia zdobędę tę nagrodę. Naprawdę się nie spodziewałem. Jestem bardzo wdzięczny Akademii i chciałbym złożyć hołd Chadwickowi Bosemanowi, który odszedł od nas zdecydowanie za wcześnie. Jeszcze raz dziękuję, jestem zaszczycony.

Mówił aktor.

Anthony Hopkins otrzymał Oscara za główną rolę w filmie Ojciec. Wcielał się w mężczyznę, który zaczyna chorować na demencję. W roli opiekującej się nim córki wystąpiła Olivia Colman. Poprzedniego Oscara aktor otrzymał w 1991 roku za rolę Hannibala Lectera w Milczeniu owiec.

Źródło: Oscary 2021: Anthony Hopkins podziękował za nagrodę! Dlaczego nie odebrał jej osobiście?