Zespoły, w których praktycznie nie ma oryginalnego składu. Kto dziś tworzy te kultowe kapele?

2023-12-27 9:48

Kilka tygodni temu prezentowaliśmy wam zestawienie zespołów, które od momentu powstania grają w niezmienionym składzie. Tym razem przedstawiamy wam grupy, które znajdują się w zupełnie odwrotnej sytuacji. Które formacje na rynku muzycznym wciąż działają (i to z powodzeniem) pomimo faktu, iż praktycznie - lub wcale - nie ma w nich oryginalnego składu? Zajrzyjcie do naszej galerii!

Kilka tygodni temu przedstawiliśmy wam zespoły rockowe, które nigdy nie zmieniły składu. Okazuje się, że taki sposób funkcjonowania w przemyśle muzycznym jest możliwy i zdarza się częściej, niż może się to wydawać. Z drugiej strony zdecydowanie częstsza jest sytuacja, gdy grupy w toku swojej kariery z różnych powodów, jak śmierć członka, wewnętrzne konflikty, inny sposób patrzenia na drogę artystyczną czy skandale, zmieniają swój skład. Na rynku wciąż funkcjonują, w większości z dużym powodzeniem, formacje, w których praktycznie lub wcale - nie ma muzyków, którzy ją współtworzyli.

Najlepsze wokalistki rockowe - Polska

Zespoły ze znacznie zmienionym składem - czy to ma jakieś znaczenie?

Czy z perspektywy rynku muzycznego ma znaczenie fakt, że zespół funkcjonuje w znacznie zmienionym składzie, często bez oryginalnych członków? Nie da się na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć, zdaje się jednak, że w większości przypadków nie stanowiło to większego utrudnienia. Najlepszym dowodem na to są grupy, które trafiły do naszej galerii - sprawdźcie je sami!

Sonda
Lubisz chodzić na koncerty?