Założyciele Muzeum Punk Rocka otworzą bliźniaczą instytucję! Teraz czas na Muzeum Heavy Metalu!

i

Autor: Materiały prasowe Powstanie Muzeum Heavy Metalu!

Założyciele Muzeum Punk Rocka otworzą bliźniaczą instytucję! Teraz czas na Muzeum Heavy Metalu!

2023-09-12 10:58

Dokładnie rok temu po raz pierwszy przekazaliśmy informację o tym, iż pojawił się pomysł powołania do życia Muzeum Punk Rocka. Instytucja już funkcjonuje i cieszy się bardzo dużą popularnością, nic więc dziwnego, że pojawił się pomysł na otworzenie kolejnej tego typu! Teraz czas na Muzeum Heavy Metalu! Co wiadomo na jego temat?

W październiku ubiegłego roku po raz pierwszy świat obiegła informacja o tym, iż planowane jest utworzenie Muzeum Punk Rocka. Za całą inicjatywą stoi Michael John Burkett, znany szerszej publiczności jako Fat Mike, czyli lider, wokalista i basista punk rockowej formacji NOFX, a wśród jego fundatorów znaleźli się m.in. Mark Hoppus z blink-182, Brett Guerwitz, założyciel grupy Bad Religion, Tony Hawk czy gitarzysta Foo Fighters, Pat Smear. Co ciekawe, propozycję współpracy odrzucił zespół Green Day. 

Na siedzibę tej wyjątkowej instytucji wybrano Las Vegas, gdyż, jak argumentowali sami pomysłodawcy, jest to stale rozwijające się miejsce, także pod względem koncertowym, które przyciąga ludzi z całego świata. Początkowo miało zostać otwarte w styczniu 2023 roku, ostatecznie udało mu się wystartować w marcu tego roku. Na fanów na miejscu czeka wyjątkowa wystawa, na którą składają się ulotki, zdjęcia, kostiumy, instrumenty, gadżety, odręczne teksty, czy dzieła sztuki, mające związek z punk rockiem, większość z nich została lub zostanie przekazana przez osoby bezpośrednio związane z tym światem. Przypominamy, że każdy zespół może stać się częścią Muzeum Punk Rocka - wystarczy wysłać na ich adres (1422 Western Ave) dany gadżet, a zostanie on dodany do zasobów instytucji.

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

Czas na Muzeum Heavy Metalu!

Zarządzający instytucją, Fletcher Dragge z zespołu Pennywise, był ostatnio gościem podcastu "DannyWimmerPresents", prowadzonego przez Matta Pinfielda i Josha Bernsteine'a. To właśnie w ramach tej rozmowy muzyk zdradził, że od samego początku pomysł obejmował otwarcie dwóch instytucji - poza Muzeum Punk Rocka też Muzeum Heavy Metalu! Dragge jest zdania, że chociażby zespół Motörhead jest przykładem tego, gdzie spotykają się punk i heavy metal, nic więc dziwnego, że treści na jego temat można znaleźć w już istniejącym miejscu. Muzeum Heavy Metalu miałoby stanąć dokładnie obok Muzeum Punk Rocka, a rozmowy na ten temat już trwają!

Cóż, wygląda na to, że za chwilę Las Vegas będzie punktem obowiązkowym na wycieczkę dla wszystkich fanów ciężkich brzmień!