Foo Fighters

i

Autor: YouTube/screen z wideo, MIGUEL SCHINCARIOL/AFP/East News

Niezwykłe osiągniecie

Zagrał wszystkie utwory Foo Fighters na perkusji za jednym podejściem. Wyzwanie miało związek z akcją charytatywną!

Perkusista Greg Barton zagrał, w trakcie jednego podejścia, wszystkie utwory Foo Fighters, które znalazły się na studyjnych albumach. Zajęło mu to nieco ponad 9 godzin. Wyzwanie zostało połączone ze zbiórką na cele charytatywne.

Zagrał wszystkie utwory Foo Fighters na perkusji 

Perkusista Greg Barton postanowił zmierzyć się z dość niezwykłym wyzwaniem. Za cel obrał zagranie wszystkich utworów Foo Fighters pochodzących ze studyjnych albumów za jednym podejściem w ramach akcji charytatywnej. I to mu się, na szczęście, udało!

W ciągu dziewięciu godzin zagrał na perkusji dokładnie 128 utworów z repertuaru formacji Foo Fighters. Całość była transmitowana na YouTubie, a Bartonowi udało się zebrać 7,5 tys. dolarów na rzecz Cancer Research Institute, czyli amerykańskiej organizacji non-profit, która finansuje badania nad rakiem. 

Foo Fighters - 5 ciekawostek o albumie "The Colour and the Shape" | Jak dziś rockuje?

Nie mógłbym być bardziej zadowolony z tego, jak to się wszystko potoczyło… Jestem bardzo wdzięczny niesamowitym ludziom, z którymi mogłem pracować, aby to urzeczywistnić. Nie tylko osiągnęliśmy cel, jakim była zbiórka pieniędzy, ale udało mi się pokonać ten dystans i przy okazji świetnie się bawiłem. Dziękuję wszystkim z całego serca za uczynienie tego dnia jednym z najlepszych w historii. To była jedna z najtrudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek w życiu zrobiłem. W utworze numer 57 widać, jak moja lewa ręka całkowicie się kurczy i naprawdę pomyślałem, że może to oznaczać DNF [z ang. "do not finish", zwrot ten tłumaczymy jako "nie ukończył" - przyp. red.]… Myślę, że czysta adrenalina poniosła mnie przez ostatnie trzy albumy – napisał Barton na Instagramie, który podjął się tego wyzwania dla swojej babci, która walczy z rakiem, a także w hołdzie dla Taylora Hawkinsa, nieżyjącego już perkusisty FF. 

Zapis tego niezwykłego challenge'u możecie zobaczyć na YouTubie: 

Foo Fighters ponownie w Polsce

Muzyków Foo Fighters zobaczymy w tym roku w Polsce. Przypomnijmy, że grupa będzie jedną z głównych gwiazd tegorocznej odsłony Open'era, która odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2024 na gdyńskim lotnisku Kossakowo. Zespół zagra pierwszego dnia na głównej scenie festiwalu.

TOP10 utworów Foo Fighters nagranych z Taylorem Hawkinsem: