X Ambassadors

i

Autor: Materiały prasowe

X Ambassadors powracają z nowym albumem - "Townie". Singiel "No Strings" już jest!

2024-01-19 14:59

X Ambassadors, zespół założony przez braci Sama i Caseya Harrisonów, powraca z nowym albumem. Zatytułowany „Townie” ukaże 5 kwietnia nakładem Virgin Music Group.

Nowa muzyka grupy to pokłosie przeprowadzki z niewielkiej Ithaki na nowojorski Brooklyn, doświadczeń zebranych podczas światowych tras koncertowych, sukcesów piosenek „Unsteady” i „Renegades”, współpracy z gwiazdami takimi jak Rihanna, The Weeknd, Lizzo czy SZA, a także licznych piosenek napisanych do filmów.

Wyprodukowany samodzielnie przez zespół „Townie” wyznacza nowy, fascynujący rozdział w karierze X Ambassadors, którzy powracają na nim do swoich korzeni. Tuzin głęboko osobistych utworów tworzy niezwykły obraz młodości spędzonej w niewielkim mieście i portret społeczności, która ich ukształtowała.

Dziś Ambassadors ujawniają pierwszy singiel z albumu. Na temat piosenki „No Strings” główny wokalista Sam Nelson Harris tak mówi:

Lenny Kravitz - największe przeboje gwiazdora współczesnego rocka!

Itaka jest tak odizolowana, że dorastając tam Casey i ja robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby poczuć choćby odrobinę wolności. Jeżdżenie bez celu po mieście rowerami, autobusami czy autami naszych rodziców, gubienie się w lesie, wpadanie w kłopoty, zwisanie z przyjaciółmi na krawędziach wodospadów – zaliczyliśmy to wszystko. Istnieją sposoby, aby świat wydawał ci się większy i możliwy do podbicia. Jako dorosły człowiek ponownie zakochałem się w północnej części stanu Nowy Jork. Czuję, że paradoksalnie spotkało mnie wielkie szczęście, że jako dziecko miałem coś, przeciwko czemu mogłem się tak bardzo buntować. Dlatego „No Strings” to hymn dla wszystkich zagubionych i zlęknionych – w zapomnianych miastach i miasteczkach na całym świecie. Ich niepokój zawsze będzie rozpalać ogień płonący w ich sercach”. Wideo do „No Strings” nakręcono oczywiście w Ithace.

Wideo do „No Strings” nakręcono oczywiście w Ithace.

O zespole

X Ambassadors w 2015 roku wkroczyli z hukiem na scenę muzyczną wydając swój platynowy debiut, „VHS”. Na płycie znalazły się piosenki „Unsteady” i „Renegades”, które do dziś mają ponad 1,3 miliarda odtworzeń na Spotify i pozwoliły zespołowi odbyć trzyletnią, światową trasę koncertową. Następcami „VHS” były albumy „Orion” (2019) i „The Beautiful Liar” (2021), a także EP „Belong” oraz seria singli z udziałem takich artystów, jak BRELAND, Teddy Swims & Jac Ross, Medium Build i PAME.

Niedawno zespół opublikował utwór „Deep End” napisany na potrzeby filmu „Aquaman and the Lost Kingdom. To kolejny „filmowy” przebój formacji, po „Torches” („Transformers”), „Great Unknown” („The Call of the Wild”) czy „Sucker for Pain” („Suicide Squad”).

20 lutego br. zespół wystąpi w Klubie Progresja w Warszawie w ramach europejskiej trasy koncertowej, która rusza już 7 lutego w Berlinie.