Wokalista Slade wspomina spotkanie z Freddiem Mercurym: Powiedziałem, mu, że nigdy nie będzie gwiazdą

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Peter Röshler Ten muzyk uważał, że Freddie Mercury nie zrobi kariery

Wokalista Slade wspomina spotkanie z Freddiem Mercurym: "Powiedziałem, mu, że nigdy nie będzie gwiazdą"

2024-01-13 11:18

Freddie Mercury w trakcie trwającej nieco ponad dwadzieścia lat kariery mocno zapracował sobie na używane w stosunku niego miano "ikony". Artysta uchodzi za prawdziwą legendę, jednego z najwybitniejszych frontmanów w historii rocka, Okazuje się, że nie każdy wierzył w to, że Mercury jest "materiałem" na światową gwiazdę...

Freddie Mercury przez dokładnie dwadzieścia jeden lat pełnił funkcję frontmana zespołu Queen. Artysta od początku, od pierwszych stawianych na scenie kroków, wykazywał się ogromną charyzmą, energią zupełnie nie do podrobienia. Jego legenda i umiejętności sceniczne rozwijały się wraz z kolejnymi występami, aż w końcu udało mu się nawiązać jedyną w swoim rodzaju relację z fanami. Freddie miał swoje sposoby na kontakt z wielbicielami na koncertach, o czym nawet opowiedział w jednym z archiwalnych wywiadów.

ZOBACZ TAKŻE: Jak Freddie Mercury nawiązywał relacje z publicznością?

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

TEN muzyk nie wierzył Mercury'emu światowej kariery

Freddie wydaje się być wręcz urodzonym materiałem na artystę - okazuje się jednak, że nie wszyscy wróżyli muzykowi wielką, światową karierę.

W wywiadzie dla programu śniadaniowego "Sunday Brunch", który nadawany jest przez stację Channel 4, Noddy Holder, czyli legendarny wokalista zespołu Slade, powiedział, że choć bardzo dobrze znał się z Mercurym i lubili się, to on sam kiedyś powiedział mu wprost, że nigdy nie będzie gwiazdą. Temat pojawił się przy okazji rozmowy o legendarnym lustrzanym kapeluszu, w którym muzyk występował w latach 70., a wokół którego krążyła plotka, że Holder kupił go właśnie od Freddiego. Wokalista opowiedział, że poznał przyszłego frontmana Queen, gdy on i Roger Taylor zajmowali się jeszcze sprzedażą ubrań i perfum na stoisku w Kensington Market w Londynie. Noddy miał często odwiedzać obu Panów i podczas jednej z wizyt Freddie miał mu powiedzieć: "Noddy kochanie, będę kiedyś wielką gwiazdą popu, taką jak ty". Wokalista w wywiadzie otwarcie przyznał, jak bardzo się mylił.

Odpowiedziałem mu: "Zejdź na ziemię Freddie. Nigdy nie będziesz wielką gwiazdą". Pokazał mi, prawda?

Listen on Spreaker.