Wielki sukces Evanescence! Album Fallen z ważnym wyróżnieniem!

i

Autor: Screen z YouTube/Evanescence Evanescence z ważnym wyróżnieniem

Wielki sukces Evanescence! Album "Fallen" z ważnym wyróżnieniem!

2022-12-07 10:20

Już w przyszłym roku zespół Evanescence świętować będzie dwudziestolecie kultowego albumu "Fallen". Debiutancki krążek grupy wniósł ją na szczyty i do dziś uważany jest za jedno z najważniejszych metalowych wydawnictw w historii muzyki. Płyta od samego początku odnosiła liczne sukcesy, a teraz grupa może do swojej listy dopisać kolejny!

Zespół Evanescence powstał w 1995 roku, jednak jego debiutancki album ujrzał światło dzienne dopiero osiem lat później. Płyta została zatytułowana Fallen i miała swoją premierę w marcu 2003 roku. Krążek promowany był przełomowym singlem Bring Me to Life, który osiągnął ogromny sukces komercyjny i przyczynił się do zainteresowania całą twórczością grupy. Fallen zadebiutował na siódmym miejscu listy Billboard 200, jednak ostatecznie udało mu się dojść do trzeciej pozycji. Płyta promowana była także singlami Going Under, My Immortal Everybody's Fool - wszystkie one również osiągnęły duży sukces. Debiut zapewnił Evanescence pięć nominacji do nagrody Grammy, w tym w kategoriach Album of the Year i Best New Artist. Grupa wygrała ostatecznie dwie - za ostatnią ze wspomnianych oraz za Best Hard Rock Performance.

Wielki sukces Evanescence! Album "Fallen" z ważnym wyróżnieniem!

Album ten osiągnął właśnie kolejny milowy krok! Kilka dni temu oficjalnie ogłoszono, że Fallen zdobył status diamentowej płyty! Z czego wynika to wyróżnienie? Oznacza ono, że jeden z najważniejszych albumów metalowych w historii, przełomowy dla podgatunku, jakim jest nu metal, sprzedał się w samych Stanach Zjednoczonych w liczbie ponad 10 milionów egzemplarzy! Ten sam sukces osiągnęły także takie krążki jak Van Halen 1984 grupy Van Halen, Nevermind Nirvany, Hybrid Theory Linkin Park, Dookie Green Day, Hysteria Def Leppard, Ten Pearl Jam czy "Czarny album" Metalliki

Najlepsze wokalistki rockowe - zagranica