“Vera To Ja” - Renata Przemyk i Dagadana we wspólnym utworze! To zapowiedź wyjątkowego albumu

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Anna Powierża “Vera To Ja” - Renata Przemyk i Dagadana we wspólnym utworze!

“Vera To Ja” - Renata Przemyk i Dagadana we wspólnym utworze! To zapowiedź wyjątkowego albumu

2023-12-07 13:33

"Vera To Ja" to autorski projekt etniczny składający ze szczęśliwej 13-tki utworów inspirowanych prawdziwą naturą kobiety, która czerpie siłę z ziemi, z wody i z księżyca. Jej historia zaczyna się przy poczęciu, przez relacje ze światem, mężczyzną, kobietą, córką aż po świadome odejście. Życie zgodne z naturą jest jednocześnie głębokie i proste a trudne tematy zwyczajnie opowiadane odczarowują tabu.

Na przestrzeni wieków kobiety czerpały mądrość z natury i przekazywały ją córkom. Kto chce słuchać i otworzy się na wiedzę tych co przed nami będzie bogatą mądrością pokoleń. Razem jesteśmy jeszcze silniejsze a wspólny głos z samego serca niesie się pod niebiosa. Vera to ja i Ty. Vera jest kobietą ponadczasową, różnorodną, pełną emocji, jasną i wielobarwną. Z natury czerpie siłę i mądrość jak przetrwać w każdych warunkach, jak ochronić bliskich, jak kochać i żyć w pełni. Vera to ja i Ty też. Z naturą nie wygrasz, warto się z nią dogadać! - mówi Renata Przemyk. 

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania

Szczególne inspiracje

Mądrość Ludowa często zaskakuje nas swoją trafnością i dosadnością a proste melodie zaśpiewane czasem tkliwie innym razem przecinają swoją siłą przestrzeń jak nożem. Mocną inspiracją była tu lektura „Biegnącej z wilkami” Clarissy Pincola Estes.

Teksty na kanwie przyśpiewki ludowej oprawione poetycko idealnie współbrzmią z lirą korbową jak i z loopami. Instrumenty etniczne eklektycznie dogadują się z osiągnięciami nowoczesnej technologii łącząc świat stary z nowym, jak w życiu każdej kobiety balansującej najczęściej na krawędzi. Biały śpiew dobrze oddaje kobiecą siłę lecącą mocnym głosem do świata i do nieba.

Kobiece multiuniwersum pozwala nam przyjąć imię Vera. Z jednej strony różnorodna, ale tylko pełna skrajności jest kobietą prawdziwą. Wielki kłębek, który jeśli uda się rozplątać, można sięgnąć do źródła – bo wszystko jest połączone - mówią Daga Gregorowicz i Dana Vynnytska z zespołu Dagadana.

Premiera albumu i trasa koncertowa

Utwór zapowiada album o tym samym tytule, którego premierę zaplanowano na luty przyszłego roku. Premierowy materiał będzie można usłyszeć na koncertach:

  • 2.02 - Bielsko Biała - Cavatina Hall
  • 9.02 - Łódź - Wytwórnia
  • 11.02 - Warszawa - Stodoła
  • 15.02 - Lublin - Centrum Spotkania Kultur
  • 18.02 - Gdańsk - Stary Maneż
  • 23.02 - Toruń - Aula UMK
  • 24.02 - Poznań - Tama
  • 25.02 - Kraków - Klub Studio

Bilety na wydarzenia dostępne są pod tym adresem.