Unto Others

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Shang Whaley

koncerty rockowe w polsce w 2024 roku

Unto Others i Toxic Holocaust na dwóch koncertach w Polsce w 2024 roku! [DATY, MIASTA, BILETY]

2024-03-11 14:59

Gotycka melancholia, crossoverowe strzały, a to wszystko podane w formie samych hitów - tego możecie spodziewać się po coheadlinerskich koncertach Unto Others i Toxic Holocaust w naszym kraju. Amerykanie wystąpią tego lata w Polsce dwukrotnie: 5 sierpnia nad morzem i dzień później w Poznaniu!

Unto Others na rockowo-metalowe salony weszli z buta. Jeszcze jako Idle Hands pochodzący z Portland kwartet wydał w 2018 roku EPkę “Don’t Waste Your Time” i był to debiut z wysokiego c. Zawarte na niej przebojowe melodie, podniosłe refreny oraz gotyk mieszający się z crossoverem to elementy, które na stałe zagościły w twórczości zespołu. Do tej pory wydali dwa duże albumy - “Manę” w 2019 i “Strength” dwa lata później. Idealnie wyważone inspiracje ubrane w oryginalny sposób i drzemiąca w sercu tęsknota za latami 80. czyni Unto Others jedną z najciekawszych formacji swojego pokolenia, o czym przekonała się publika na całym świecie, zarówno na jej solowych koncertach, trasach u boku Kinga Diamonda, Behemoth, Carcass, Gaahls Wyrd czy Tribulation, jak i na największych festiwalach. Amerykanie zgodnie z tytułem pierwszego wydawnictwa nie marnują czasu - w bieżącym roku możemy spodziewać się ich nowego albumu, którego częścią na pewno podzielą się z nami na sierpniowych koncertach.

O hitach śmiało można też mówić w kontekście dowodzonego przez Joela Grinda Toxic Holocaust. Sama mieszanka thrash metalu z hardcore punkiem, westcoastowym hard rockiem czy proto death metalem już na papierze wygląda solidnie, ale zarówno na płytach, jak i koncertowo TH to niezwykle energiczny strzał w każdym dźwięku. Założony pod koniec poprzedniego millenium projekt w swoim dorobku ma 6 dużych albumów. Ostatni z nich, “Primal Future: 2019” ukazał się 5 lat temu, ale coraz częściej słychać głosy o jego następcy. Czy latem usłyszymy jego zalążki? Ciężko stwierdzić, ale Toxic Holocaust to na tyle sprawdzona marka, że nie możecie przeoczyć tych koncertów.

Najnowocześniejsi w branży? Johannes Eckerström z AVATAR / Eska Rock

Unto Others i Toxic Holocaust w Polsce [DATY, MIASTA, BILETY]

  • 5.08.2024, Gdynia, Ucho
  • 6.08.2024, Poznań, 2Progi

BILETY: Przedsprzedaż biletów rozpocznie się w środę, 13 marca o godzinie 11:00 na stronie organizatora.