Ty też możesz zostać właścicielem części katalogu Led Zeppelin! 10% udziałów trafiło na sprzedaż!

i

Autor: LONDON FEATURES/LFI/Photoshot/REPORTER Część udziałów w katalogu Led Zeppelin trafiła na sprzedaż

Ty też możesz zostać właścicielem części katalogu Led Zeppelin! 10% udziałów trafiło na sprzedaż!

2023-07-13 9:38

Led Zeppelin to jeden z największych zespołów wszech czasów. Dyskografia formacji, choć rozmiarowo nie jest tak bardzo imponująca, to biorąc pod uwagę jej wartość dla historii muzyki, znaczy naprawdę dużo. Okazuje się, że właśnie trafiła się okazja, by zostać właścicielem lub właścicielką części katalogu formacji!

Zespół Led Zeppelin cieszy się dziś statusem muzycznej legendy. Formacja powstała w 1968 roku, a tworzyli ją Jimmy Page, Robert Plant, John Paul Jones i John Bonham. Grupa podpisała kontrakt z Atlantic Records i już w 1969 roku zaprezentowała swój debiutancki album. Projekt, zatytułowany po prostu Led Zeppelin zaprezentował zupełnie nowe, innowacyjne brzmienie klasycznego rocka, łącząc w sobie jego elementy z klimatem bluesa, ale też dużo mocniejszego grania, przez co Led Zeppelin uznaje się za pionierów hard rocka. Formacja funkcjonowała ostatecznie przez 12 lat, do 1980 roku, w którym to zmarł perkusista, wydając łącznie osiem płyt, muzyka z których na zawsze zapisała się w historii.

Led Zeppelin - 5 ciekawostek o albumie "Led Zeppelin IV" | Jak dziś rockuje?

10% udziałów w katalogu Led Zeppelin do zgarnięcia!

Nic więc dziwnego, że katalog zespołu jest tyle warty. Podczas procesu o prawa autorskie do słynnego Stairway to Heaven okazało się, że wartość całości dyskografii Led Zeppelin szacuje się na prawie 60 milionów dolarów. Chciałbyś/chciałabyś mieć część na własność? Właśnie pojawiła się taka możliwość!

Helen Grant, córka byłego menedżera grupy, Petera Granta udzieliła wywiadu magazynowi "The Times", w którym zdradziła, że jej ojciec posiadał 20% udziałów w katalogu Zeppelinów, a po swojej śmierci pozostawił po 10% dwójce swoich dzieci. Okazuje się, że kobieta zdecydowała się sprzedać swoje 10%, a zainteresowanie udziałem jest ponoć ogromne, gdyż obejmuje ono chociażby nabycie części praw do użytkowania nazwy "Led Zeppelin". Grant ma w tej chwili prowadzić rozmowy z wieloma zainteresowanymi kupnem podmiotami. Jesteśmy naprawdę ciekawi kto (i za ile) stanie się nowym udziałowcem katalogu legendarnej formacji.