Trupa Trupa wkracza w 2024 rok! Co dzieje się u zespołu?

i

Autor: PIOTR DZIURMAN/REPORTER Co dzieje się w zespole Trupa Trupa?

Trupa Trupa wkracza w 2024 rok! Co dzieje się w zespole?

2024-01-05 13:38

Rok 2024 dopiero się rozpoczął, a w zespole Trupa Trupa, o którym szczególnie głośno było w 2023 roku, sporo się dzieje! Jakie plany na najbliższą przyszłość ma ceniona w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych formacja? Całkiem duże i ambitne - szczegóły poniżej!

Właśnie rozpoczęła się się brytyjska trasa koncertowa Trupa Trupa, w ramach której grupa zagra koncert w BBC Radio 6 music (po raz drugi!), jak w też koncerty klubowe w Londynie, Manchesterze i w Coventry oraz na festiwalu Rockaway Beach. Warto zaznaczyć, że koncert w Londyńskiej siedzibie Third Man Records jest wyprzedany!

Najlepsze polskie albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Źródło inspiracji i uznanie

Grupa inspiruje także innych twórców! Amerykański pisarz Jeff VanderMeer który może być też znany z ekranizacji jego książki pt. "Anihilacja" z Natalie Portman, skończył właśnie pisać nową książkę, a za źródło inspiracji do niej uznał muzykę: Porridge Radio, Big Thief i Trupa Trupa.

Brytyjski Monolith Cocktail natomiast uznał kasetę "ttt" wydaną przez Glitterbeat Records za jedną z najlepszych płyt minionego roku:  "They can do no wrong it seems at the moment, and must be considered one of the most important bands to emerge from Europe in the last decade."