Trent Reznor śpiewa Billy'ego Idola! Tak wyglądały początki nagrodzonego Oscarami muzyka!

i

Autor: Matt Sayles/Invision/AP/East News Trent Reznor na bardzo wczesnym nagraniu

z historii rocka

Trent Reznor śpiewający Billy'ego Idola! Tak wyglądały początki legendy industrial metalu!

2024-05-16 8:43

Trent Reznor na dobre zaczął karierę w latach 80., a pierwszy album grupy Nine Inch Nails ukazał się w 1989 roku. Przyszły lider tej formacji swoich sił w muzyce próbował już w szkole średniej, a jego pierwsze grupy skupiały się raczej na wykonywaniu coverów. W sieci znaleźć można nagranie, na którym przyszły laureat dwóch Oscarów coveruje Billy'ego Idola!

Trent Reznor od najmłodszych lat szukał dla siebie miejsca w świecie muzyki. Już jako nastolatek grał w swoim pierwszych zespołach, miał jednak ściśle określoną wizję odnośnie tego, jakie brzmienie chce tworzyć. Gdy w latach 80. został zatrudniony jako woźny i asystent inżyniera w Cleveland's Right Track Studio, otrzymał równocześnie zgodę na bezpłatne nagrywanie demówek. Trent nie był w stanie stworzyć zespołu, jednak to właśnie pod szyldem Nine Inch Nails nagrał i wydał swój pierwszy album. Pretty Hate Machine natychmiast wzbudził zainteresowanie branży, Reznor zaś zebrał muzyków, którzy w kolejnych latach koncertowali i nagrywali w ramach działalności formacji. Dziś muzyk ma opinię nie tylko jednego z najważniejszych artystów industrial metalu, ale także genialnego twórcy muzyki filmowej, za co dwukrotnie już został nagrodzony Oscarem.

Ikoniczne rockowe teledyski. Te klipy przeszły do historii

Trent Reznor na BARDZO wczesnym nagraniu śpiewa klasyk Billy'ego Idola!

Po roku studiów Trent zdecydował się porzucić naukę i przenieść do Cleveland, by tam całkowicie poświęcić się karierze muzycznej. Jego pierwszym zespołem w tym mieście była grupa The Urge, która zajmowała się głównie wykonywaniem coverów. Dawne czasy, z których nic nie pozostało? Nic bardziej mylnego! W sieci dostępne jest nagranie, przedstawiające młodego Trenta, wykonującego własną wersję utworu Eyes Without A Face z repertuaru Billy'ego Idola! Jak poszło artyście? Od razu widać, że od początku miał duszę scenicznego performera!

Oto ciekawostki o EP-ce "Broken":