Tom Morello

i

Autor: Reynaud Julien/APS-Medias/ABACA/Abaca/East News

Wypowiedzi muzyków

Tom Morello wskazał trzy riffy, których chciałby być autorem. To absolutna klasyka rocka!

Gitarzysta Tom Morello, w jednym z ostatnich wywiadów, wskazał trzy riffy, których chciałby być autorem. Wybór nie był zaskoczeniem. Mamy bowiem do czynienia z absolutną klasyką rocka.

Tom Morello wskazał trzy riffy, których chciałby być autorem

Tom Morello, gitarzysta znany z Rage Against the Machine czy Audioslave, ma na koncie riffy, które przeszły do historii rocka. Ostatnio jednak muzyk, w jednym z wywiadów, podzielił się przemyśleniami dotyczącymi riffów, których chciałby być autorem. Morello wskazał trzy takowe! Jakie?

Gene Simmons - „Rock nic nie znaczy - teraz rządzi Taylor Swift”. Ma rację?

W wywiadzie dla "Guitar Interactive Magazine" gitarzysta, który w tym roku wystąpi na gdyńskim Open'erze, przyznał, że chciałby być twórcą następujących riffów:

  • "The Ocean" Led Zeppelin,
  • "Sabbath Bloody Sabbath" Black Sabbath oraz
  • "Stormbringer" Deep Purple.

Przypomnijmy sobie je więc:

Nowy utwór od Toma Morello jest już dostępny!

Pod koniec czerwca Tom Morello wypuścił premierowy utwór zatytułowany "Soldier In The Army Of Love", który zapowiada jego kolejny solowy album. Co ciekawe: gościnnie zagrał w nim jego 13-letni syn, Roman. 

Pewnego dnia przechodziłem obok jego pokoju i usłyszałem te niesamowite, ciężkie riffy w drop-D. Powiedziałem: "Co to jest?". A on na to odparł: "Właśnie na to wpadłem". On napisał riffy, ja je wyprodukowałem i zagrałem na gitarze rytmicznej, ale solówka na gitarze to jego zasługa – dodał Morello w wywiadzie dla "Guitar Interactive Magazine". Gitarzysta przyznał w dodatku, że "Soldier in the Army of Love" to "najcięższa piosenka, jaką wydał od dłuższego czasu". 

Na razie nie wiadomo, kiedy wspomniany album ukaże się na rynku. 

Oto 5 ciekawostek o debiutanckim albumie Rage Against The Machine: