Tom Morello

i

Autor: Facebook/mat. prasowe

Wiadomości

Tom Morello wskazał jeden ze swoich zespołów wszech czasów. Na ich koncert poszedł o kulach!

Gitarzysta Tom Morello wykazał się niesamowitą determinacją, kiedy dawno, dawno temu poszedł na koncertach o kulach. Nie powinno to jednak dziwić. Muzyk chciał zobaczyć na żywo jeden ze swoich ulubionych zespołów.

Tom Morello wskazał jeden ze swoich ulubionych zespołów wszech czasów

Tom Morello, gitarzysta znany przede wszystkim z formacji Rage Against the Machine, w najnowszym wywiadzie dla brytyjskiej odsłony "Metal Hammera", przyznał, że Led Zeppelin to jeden z jego ulubionych zespołów wszech czasów. Przy okazji opowiedział o ogromnym poświęceniu, jakim było pójście na koncercie grupy. Morello wybrał się bowiem na występ Zeppelinów ze złamaną nogą. 

Led Zeppelin - 5 ciekawostek o albumie "Led Zeppelin IV" | Jak dziś rockuje?

Miałem szczęście zobaczyć ich w 1977 roku na stadionie w Chicago. W tym czasie moja noga była w gipsie, a miałem bilety na Led Zeppelin. Mama powiedziała, że ​​nie mogę jechać, więc poszliśmy do neutralnego arbitra, którym był mój lekarz. Moja mama powiedziała: "To jest niebezpieczne". Lekarz na to odparł: "No cóż, prawdopodobnie będzie odczuwał ból i potrzebuje kul. Ale równie dobrze może go boleć podczas występu Led Zeppelin". Udało mi się więc zobaczyć ich na ostatnim koncercie w Chicago – wspominał Tom Morello. 

Gitarzysta przypomniał także o swojej współpracy z Jimmym Page'em. – Kilkanaście lat później zacząłem pracować z Jimmym Page’em nad piosenką do ścieżki dźwiękowej do "Godzilli". Zrobiliśmy wraz z Puff Daddym– który obecnie cieszy się złą sławą – utwór zatytułowany "Come With Me", który jest oparty na riffie z "Kashmir". Grałem w tej piosence na gitarze i basie. A potem, lata później, zaprzyjaźniłem się z Jimmym. Przyszedł on na występ Rage Against the Machine w Finsbury Park, naszą zwycięską imprezę, a ostatnio miałem okazję zobaczyć go, kiedy Rage został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Grał tego wieczoru, wspólnie spędziliśmy czas. Poznał go też mój syn, który jest niesamowitym gitarzystą, a Jimmy Page to jego ulubiony gitarzysta. 

Oto 5 ciekawostek o debiutanckim albumie zespołu Led Zeppelin: