Ryszard Riedel, wokalista Dżemu

i

Autor: Instytut Pamięci Narodowej/Wikimedia Ryszard Riedel podczas koncertu w Gdańsku, 20-22 sierpnia 1981 roku

To było jedno z najlepszych wykonań przeboju Dżemu. Muzycy Ziyo zachwycili publiczność w katowickim Spodku

2024-01-11 15:51

Śmierć Ryszarda Riedla, wokalisty Dżemu, była w latach 90. ubiegłego stulecia jednym z najsmutniejszych momentów w historii polskiej sceny rockowej. W przededniu pierwszej rocznicy tego zdarzenia w katowickim spodku odbył się koncert upamiętniający muzyka, w którym wystąpiło wielu znakomitych artystów. Wówczas doszło do jednego z najlepszych wykonań przeboju „Wokół sami lunatycy” Dżemu. Interpretacji podjęli się członkowie nowofalowej formacji Ziyo – Jerzy Durał i Wojtek Klich.

Jerzy Durał i Wojtek Klich zmierzyli się z wielkim przebojem Dżemu

W przededniu pierwszej rocznicy śmierci Ryszarda Riedla, 29 lipca 1995 roku, w katowickim Spodku odbył się koncert upamiętniający wieloletniego wokalistę Dżemu. Wśród wykonawców znalazły się największe gwiazdy polskiej muzyki bluesowej i rockowej, m.in. Czesław Niemen, Tadeusz Nalepa, Martyna Jakubowicz, Krystyna Prońko czy Małgorzata Ostrowska. Wydarzenie zostało zarejestrowane i wydane na trzypłytowym albumie Dżemu pod tytułem „List do R. na 12 głosów”. Jednym z najlepszych wykonań tego pamiętnego wieczoru był występ Jerzego Durała i Wojtka Klicha, muzyków z tarnowskiej nowofalowej formacji Ziyo, którzy wykonali przebój „Wokół sami lunatycy”. Poniżej możecie posłuchać tej spektakularnej interpretacji.

Jerzy Durał i Wojtek Klich wraz z zespołem Dżem podczas koncertu w Spodku w Katowicach zaprezentowali publiczności również numer „Boże daj dom”.

Najbardziej wyczekiwane albumy pierwszych miesięcy 2024 roku! / Eska ROCK
Listen on Spreaker.