Corpsegrinder

i

Autor: Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER

Ten facet śpiewa najbardziej makabryczne teksty w metalu, a w wolnych chwilach pomaga dzieciom i jest przesympatyczny

2023-11-15 9:22

Jest taki zespół, który w latach 90-tych pokazywano, gdy ktoś chciał wyznaczyć górną granicę ciężaru w muzyce. Ich teksty to obrazy przemocy, brutalności, namalowane z detalami historie, przy których podcasty true crime mogły by co najwyżej lecieć na napisach w telewizji śniadaniowej, zaraz po części kulinarnej. Tymczasem ich wokalista właśnie pokazał jak można doskonale wykorzystać nawet tak „złą” sławę.

Cannibal Corpse to grupa, której znawcom death metalu przedstawiać nie trzeba, a tym, którzy nie lubią aż tak agresywnej muzyki, lepiej nie pokazywać. Szkoda ich zdrowia. Kawałki takie jak „Hammer smashed face” czy „Butchered at birth” wraz z cenzurowanymi w wielu krajach okładkami albumów przeszły do historii jako przykłady największej ekstremy.

W przeciwieństwie do takich klasyków jak Napalm Death czy Brutal Truth grupa z Nowego Jorku nie zajmuje się jednak piętnowaniem zła i okrucieństwa świata. Ich makabryczna otoczka jest, jak sami przekonują, czymś takim w muzyce jak horrory w filmie: po prostu mroczną opowieścią, turpistyczną rozrywką. O grupie zrobiło się głośno już w 1994, gdy pojawili się jako żart w filmie „Ace Ventura: Psi Detektyw”. Jim Carey zresztą chętnie z nich żartował, choć jednocześnie bardzo doceniał.

Obecny wokalista Cannibali, George „Corpsegrinder” Fisher znany jest w internecie także ze swojej miłości do gier komputerowych, a szczególnie „World of Warcraft”. Ma nawet na ramieniu wytatuowany symbol Hordy, czyli jednej z głównych sił w świecie tej wieloosobowej gry fantasy. Tym razem ujął społeczność metalową postem na Instagramie, gdzie z rodziną oddał 7 toreb wypełnionych pluszakami dla szpitala dziecięcego na Florydzie. W tekście pod zdjęciem dodał, że choć dostał od nich certyfikat z podziękowaniami, to tak naprawdę to właśnie personelowi tej placówki należy się kilka takich. Oto przykład jak gwiazda „złej” muzyki może promować coś dobrego.

Kazik o życiu, zdrowiu… i utracie słuchu | MELLINA #9 Marcin Meller
Listen on Spreaker.