Techniczny Guns N' Roses potwierdza: nowy album w drodze! Premiera singla na dniach?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Katarina Benzova Nowy album Guns N' Roses jeszcze w tym roku?

Techniczny Guns N' Roses potwierdza: nowy album w drodze! Premiera singla na dniach?

2023-07-17 10:35

O potencjalnym, nowym albumie od Guns N' Roses mówi się tak naprawdę już od ubiegłego roku, a atmosferę podgrzał sam Slash. Pogłoski tylko nabrały na sile, gdy do sieci trafiło zdjęcie Axla i gitarzysty ze studia, a fani słyszeli na próbach nowe kawałki. Teraz nowe wieści przekazał techniczny formacji!

Fani czekają na nowy album Guns N' Roses już od piętnastu lat. W 2008 roku wydany został krążek Chinese Democracy, który jednak wielu fanów grupy postrzega tak naprawdę jako solowy projekt Axla Rose'a. Gdy więc w 2016 roku stało się jasne, że do składu, po prawie dwudziestu latach, powracają Slash i Duff McKagan, wielbiciele legendy hard rocka nawet nie starali się ukrywać, że poza koncertami, liczą na nowy projekt.

Guns N' Roses - 5 ciekawostek o albumie 'Appetite for Destruction" | Jak dziś rockuje?

Plotki na temat nowego albumu Gunsów

Od zjednoczenia minęło w tym roku siedem lat, a nowego krążka jak nie było, tak nie ma. Wieści na jego temat jest jednak coraz więcej od końca ubiegłego roku. To wtedy Slash, w wywiadzie w ramach audycji "Trunk Nation", powiedział, że Gunsi w najbliższych miesiącach wejdą do studia, by nagrać nowy materiał. No może nie do końca taki nowy, gdyż zaznaczył, że chodzi o nowe wersje powstałych już kompozycji, chociażby demówek i odrzutów z sesji do Chinese Democracy. Plotki podgrzały, gdy podczas próby dźwięku przed występem w Izraelu na początku czerwca, grupa zagrała niepublikowany dotąd oficjalnie utwór - nową wersję numeru Perhaps, demo którego wyciekło do sieci w 2019 roku. Kilka tygodni później zaś do sieci wyciekło zdjęcie, przedstawiające Axla i Slasha w Urban Sound Studios w Norwegii, a podpisano je słowami: "Musieliśmy dziś spędzić trochę czasu z tymi dwiema legendami rocka w studiu. Naprawdę fajni faceci! (Dwaj w środku…). Zespół potrzebował fajnego studia z różnymi głośnikami i słuchawkami do słuchania nowych miksów przed wyjazdem na Glastonbury. Brzmi niesamowicie!".

Techniczny Guns N' Roses POTWIERDZA nowy album zespołu!

Teraz, zupełnie nieoczekiwanie, głos w sprawie zabrał... techniczny grupy. Tom Mayhue ma okazję współpracować z Gunsami już od 1988 roku. Po koncercie zespołu, jaki miał miejsce w czwartek 13 lipca w Paryżu, porozmawiał on z grupą fanów. Mayhue opowiedział nie tylko o kulisach swojej pracy, ale też o planach formacji na przyszłość i nie da się ukryć, jego słowa są dość zaskakujące. Potwierdził on, że zespół ma już nagraną całą masę rzeczy i cały czas pracuje nad nowym materiałem. To jednak nie wszystko! Gunsi rzekomo przygotowują się do wydania na dniach nowego singla, który trafi na cały album Guns N' Roses!

Jestem z zespołem od zawsze, właśnie przygotowujemy się do zakończenia tej części europejskiej trasy Guns N' Roses. I wiem, że zespół zacznie intensywnie pracować nad nową muzyką, mają już nagraną masę rzeczy. Więc wkrótce pojawi się nowa muzyka Guns N' Roses. Właściwie myślę, że próbują coś pokazać lada dzień, więc możesz usłyszeć coś bardzo, bardzo niedługo - powiedział techniczny grupy.

W takim razie pozostaje niecierpliwie czekać na nowości od Gunsów!