Ta wyjątkowa polska płyta to jazzowy hołd dla Petera Gabriela! Secret World Project zaskoczy was brzmieniem

i

Autor: materiały prasowe

Ta wyjątkowa polska płyta to jazzowy hołd dla Petera Gabriela! Secret World Project zaskoczy was brzmieniem

2023-11-17 15:00

To, że Polacy pokochali muzykę oryginalnego wokalisty Genesis nie jest niczym nowym. Jednak fakt, że to właśnie nad Wisłą powstał tak niebanalny sposób na uczczenie jego dorobku artystycznego zdecydownie nie mogło ujść naszej uwadze. Waszej też nie powinno.

Projekt o nazwie Secret World Project powstał w Poznaniu, a w tym roku ukazała się jego płyta zawierająca 11 utworów. Są to covery Gabriela, ale wszystkie przetłumaczone na język jazzu. To muzyka, która będzie idealną towarzyszką szybko kończących się jesiennych i zimowych dni, długich i pełnych rozmyślań wieczorów oraz chwil zadumy i nostalgii.

Jeśli macie dosyć wszechogarniającego szumu miast, jazgotu reklam i kakofonii powiadomień – to będzie dla Was idealna odpowiedź. Płyta okazała się 30 października w 3 formach. Można ją zdobyć na CD, winylu, jest także w serwisach streamingowych.

- Zupełnie niekomercyjne założenia i pełna swoboda artystyczna – na każdym etapie nagrań dały, moim zdaniem, niezwykle interesujący efekt, który nie pozostawia słuchacza obojętnym - opowiada o projekcie jego pomysłodawca i producent, Piotr Grausch.

Już sama lista instrumentów pokazuje jak bogate brzmieniowo jest to dzieło: fortepian, syntezator, klarnet, wiolonczela, gitara, gitara basowa, trąbka, wibrafon, perkusja, handpan, didgeridoo, harfa, a nawet bębny szamańskie.

Za miks albumu odpowiada Bartek Olszewski, a masteringiemzajął się Robert Szydło, mający na swoim koncie współpracę m.in. z Riverside, Starym Dobrym Małżeństwem czy Mikromusic. Fani muzyki nie tylko do słuchania, ale także do zanurzenia się i przeżywania muszą tego koniecznie posłuchać.

Historia z Koprem: Największy skandal w historii polskiego rocka