T.Love

i

Autor: Wojciech Olkusnik/East News

Wiadomości

T.Love zapowiedział nowy album. Poznaliśmy pierwsze szczegóły wydawnictwa

W 2022 roku formacja T.Love powróciła, po kilkuletniej przerwie, z nowym albumem "Hau! Hau!". Na jego następcę fani tak długo czekać nie będą musieli. Zespół ogłosił właśnie pierwsze szczegóły kolejnego studyjnego krążka.

T.Love zapowiedział nowy album. Kiedy się ukaże?

T.Love to jeden z najważniejszych polskich zespołów ostatnich 40 lat, na którego czele od samego początku stoi wokalista Muniek Staszczyk. W 2022 roku, po pięciu latach przerwy, zespół wznowił działalność i wydał dobrze przyjęty krążek "Hau! Hau!". Został on nagrany w najsłynniejszym składzie znanym chociażby z albumu "King" z 1992 roku. Wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości T.Love, w tej samej konfiguracji personalnej, wypuści w świat kolejną studyjną płytę. 

Poznaliśmy właśnie pierwsze szczegóły nadchodzącego albumu formacji. 

Skąd się wzięły nazwy polskich zespołów rockowych?

W mediach społecznościowych muzycy grupy złożyli urodzinowe życzenia gitarzyście Janowi Benedkowi, który jest autorem wielu hitów T.Love, m.in. "Warszawy" czy "Kinga". Jak się okazało: był to pretekst do ujawnienia informacji dotyczących następcy "Hau! Hau!". 

Mam nadzieję, że na nowy album "Orajt" szykowany na 2025 rok też napiszemy coś fajnego. To będzie 14 album studyjny zespołu! Na razie nie możemy za dużo zdradzić, ale fani prawdziwego rock’n’rolla będą zadowoleni! – czytamy we wpisie zespołu, który został udostępniony na Facebooku. 

T.Love ponownie na Pol'and'Rock Festival

T.Love wystąpi w tym roku na 30. edycji Pol'and'Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock). Będzie to powrót na tę imprezę po dziesięciu latach przerwy. Przypomnijmy, że zespół zagrał, do tej pory, trzykrotnie na Woodstocku: w 2002, 2004 oraz 2014 roku. 

Tegoroczna odsłona Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia na dawnym lotnisku Czaplinek-Broczyno. Oprócz T.Love, na scenie zagrają także m.in. Clawfinger, Guano Apes, Myrath, Flapjack czy Kasia Kowalska. 

Oto najlepsze polskie albumy 2023 roku: