Steve Vai

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

Wiadomości

Steve Vai nie zgadza się z wokalistą Toola odnośnie telefonów na koncertach. "Te małe klipy mają ogromne znaczenie"

Artyści mają różne zdanie na temat nagrywania telefonem koncertów przez fanów. Maynard James Keenan z Toola wprost tego nie cierpi. Inne podejście prezentuje natomiast gitarzysta Steve Vai.

Steve Vai nie ma nic przeciwko fanom, który nagrywają telefonami koncerty

Może nam się to podobać, bądź też nie, ale filmowanie czy robienie zdjęć telefonem w trakcie koncertów to nieodłączone czynności wśród publiczności. Maynard James Keenan, wokalista m.in. formacji Tool, nie cierpi osób, które korzystają ze swoich smartfonów na koncertach, aby nagrywać utwory. 

W tym temacie zupełnie inne zdanie ma gitarzysta Steve Vai.  

Najsłynniejsze logo w historii rocka należy do The Rolling Stones. Jak powstało?

Te małe klipy z koncertów mają ogromne znaczenie dla fanów – powiedział w wywiadzie udzielonym dla Ricka Beato.

Vai ponadto uzasadnił nagrywanie telefonem utworów na koncertach, pomimo potencjalnie niskiej jakości tych filmików. – To naprawdę zależy od tego, jak na to spojrzysz. Ja uważam, że to jest świetne. Kiedy ludzie to nagrywają, a potem publikują, może to wszystko nie brzmieć świetnie. Oczywiście, byłoby miło, gdyby jakość była lepsza, ale nawet, jeśli czasami nie brzmi to najlepiej, to ma to swój urok

Steve Vai w nowej supergrupie

W marcu tego roku informowaliśmy na naszych łamach, że Adrian Belew, który w przeszłości był gitarzystą i wokalistą King Crimson, powołał do życia nową supergrupę Beat. Będzie ona wykonywała na żywo repertuar wspomnianego zespołu z trzech albumów, które ukazały się w latach osiemdziesiątych, czyli "Discipline" (1981), "Beat" (1982) oraz "Three of a Perfect Pair" (1984).

Oprócz Belewa, na scenie zobaczymy także: basistę Tony'ego Levina, który grał w KC, a także znany jest ze współpracy z Peterem Gabrielem, gitarzystę Steve'a Vaia i perkusistę Danny'ego Careya z formacji Tool .Zielone światło temu projektowi dał Robert Fripp.

Nowa supergrupa rozpocznie trasę koncertową na początku września tego roku. Do tej pory ogłoszonych zostało ponad 40 koncertów, wyłącznie jednak w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. 

Najciekawsze rockowe i metalowe festiwale 2024 w Polsce: