Smash Into Pieces z nowym singlem Six Feet Under

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Maria Janzon Nowy numer Smash Into Pieces

Smash Into Pieces z nowym singlem "Six Feet Under"

2023-03-14 11:56

Smash Into Pieces to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się skandynawskich kapel na polu alternatywnego rocka, znana ze swojego apokaliptycznego wizerunku, rockowego brzmienia oraz z serii teledysków zrealizowanych z kinowym rozmachem.

“Six Feet Under” to nowy singiel grupy, który zapowiada nową studyjną płytę formacji. Piosence towarzyszy lyric video. Nowy album Szwedów ukaże się w październiku tego roku.

To właśnie z tym utworem zespół wystartował w szwedzkich eliminacjach do Eurowizji na Melodifestivalen i przeszedł do finału konkursu. Była to pierwsza od ponad 10 lat grupa rockowa, która znalazł się w tych eliminacjach.

“Six Feet Under” opisuje najmroczniejszy okres w życiu wokalisty Chrisa Adama sprzed kilku lat, kiedy rozłąka z matką syna uświadomiła mu, że musi się zmienić jako osoba i zacząć pracować nad tym, by stać się najlepszą wersją samego siebie:

Ta piosenka jest o tym, czego doświadczasz, gdy uderzasz w absolutne dno i co musisz zrobić, aby się podnieść! Bez względu na to, w jakim mroku się znajdujesz i jak głęboko upadniesz, zawsze możesz się podnieść, jeśli wierzysz w siebie i jesteś gotów wykonać rzeczywistą pracę

Björk zagra w Polsce w 2023 roku! Koncerty rock i alternatywa

Kim są Smash Into Pieces?

Zespół Smash Into Pieces powstał 15 lat temu w Örebro i ma na swoim koncie 7 płyt, z czego ostatnia, “Disconnect”, ukazała się we wrześniu zeszłego roku. Grupa wydała już 40 singli, a na wszystkich platformach single oraz charakterystyczne teledyski, zyskały już ponad pół miliarda odtworzeń.

Przez lata Smash intensywnie koncertował z wieloma gwiazdami, (m.in. Evanescence, Within Temptation, Alter Bridge), a w pierwszej połowie tego roku zespół będzie można usłyszeć na żywo ponad 100 razy w Europie i w USA. Natomiast już w najbliższą środę, 15 marca formacja wystąpi w warszawskiej Proximie u boku Starset.

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę lat 80.? Van Halen, Guns N' Roses, Metallica i inni

Pytanie 1 z 10
Który polski artysta stworzył okładkę albumu "British Steel" Judas Priest?