Wokaliści

i

Autor: mat. prasowe, Wikimedia Commons/Raph_PH

Ranking

Słuchacze "Planet Rock" wskazali najlepszych wokalistów wszech czasów. Kto wygrał?

Słuchacze brytyjskiej stacji "Planet Rock" wybrali najlepszego wokalistę wszech czasów. Ostateczny werdykt nie zaskakuje!

Słuchacze "Planet Rock" wskazali najlepszych wokalistów wszech czasów

Kto jest najlepszym wokalistą w historii muzyki rockowej? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób. Nic więc dziwnego, że regularnie powstają różnego rodzaju zestawienia dotyczące najwybitniejszych głosów wszech czasów. 

Ostatnio tego typu ranking stworzył brytyjska stacja radiowa "Planet Rock", która poprosiła o pomoc swoich słuchaczy. Na ich stronie internetowej można zapoznać się z pełną listą, która obejmuje 50 nazwisk. 

Gene Simmons - „Rock nic nie znaczy - teraz rządzi Taylor Swift”. Ma rację?

My skupimy się na omówieniu czołowej dziesiątki. Otwiera ją, nieżyjący już, Chris Cornell, najbardziej znany z Soundgarden oraz supergrupy Audioslave. Na wyższych miejscach znajdziemy m.in. Iana Gillana z Deep Purple, Bruce'a Dickinsona z Iron Maiden czy Ann Wilson z Heart, jedyną kobietę w czołówce niniejszego ranking. 

Podium zestawienia z kolei utworzyli (od najniższego do najwyższego stopnia podium): Robert Plant (Led Zeppelin), Ronnie James Dio (Dio, Black Sabbath, Rainbow), a głosowanie wygrał Freddie Mercury (Queen). – Wytrawny showman i niezrównany wykonawca uzbrojony w grzmiący, a zarazem seraficzny głos, Freddie Mercury jest samą definicją słowa "legenda rocka" – czytamy na stronie "Planet Rock". 

Tak w całości prezentuje się pierwsza dziesiątka zestawienia opublikowanego przez stację "Planet Rock":

  1. Freddie Mercury
  2. Ronnie James Dio
  3. Robert Plant
  4. Paul Rodgers
  5. Myles Kennedy
  6. Bruce Dickinson
  7. David Coverdale
  8. Ann Wilson
  9. Ian Gillan
  10. Chris Cornell

Rockowa odsłona Pragi! Oto muzyczne miejsca, które warto zobaczyć w stolicy Czech:

Listen on Spreaker.