Robert Szymański Sexbomba

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Wojciech Gonder

muzyczne nowości

Sexbomba z kolejnym singlem z nowej płyty! Tak brzmi "Motylek"

2024-06-18 15:03

Nowa płyta zespołu Sexbomba „Sztuczna inteligencja kontra prawdziwa głupota” opisuje popandemijną cyberrzeczywistość. Zawiera 12 utworów autorstwa zespołu, a słowa do każdego z nich napisał Robert Szymański. Większość kompozycji jest szybka, zwarta, krótka i melodyjna, ze spójnym przekazem, odartym ze zbędnych słów i zbędnych dźwięków. Jednak zdarzają się wycieczki i wyjątki.

Zespół zdecydował się umieścić na płycie również single z ostatniego okresu działalności, nie wydane wcześniej w formie pełnowymiarowego wydawnictwa. Żeby nadać płycie odpowiednią spoistość brzmieniową zostały one nagrane jeszcze raz. Brzmieniu tej płyty poświęcone zostało wiele uwagi. W trosce o uzyskanie maksymalnego efektu poszczególne partie instrumentów zostały zarejestrowane w różnych miejscach w Polsce. Przykładowo sekcję rytmiczną nagrano w Tall Pine Records (w Gdańsku), a gitary i wokale w W Dobrym Tonie Studio (Warszawa) oraz RHW Studio (Warszawa). Za brzmienie całości odpowiedzialny został Marcin Buźniak (Axis Audio), z którym Sexbomba współpracuje od czasów nagrań na płytę United Punk Orchestra. Za okładkę odpowiedzialny jest Łukasz „Pachu” Pach.

Tak o nowym singlu mówi Robert Szymański, wokalista i lider Sexbomby:

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

Latem łąki roją się od kolorowych, pięknych i wiotkich istot. Oto najprawdziwsza historia o jednym motylku opowiedziana przez zespół Sexbomba. Niech ten utwór i obraz uprzyjemnią Wam letni czas.

Sexbomba zaprasza na spotkanie

Natomiast w czwartek, 20 czerwca, o godz.20 w klubie bilardowym „Falcon” w Warszawie odbędzie się kolejne spotkanie z zespołem Sexbomba, poświęcone płycie „Sztuczna inteligencja kontra prawdziwa głupota”, połączone z mini koncertem akustycznym. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Oto nasz wybór punkowych płyt wszech czasów: