Runforrest idzie W ogień! To zapowiedź płyty!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Alicja Godyń Runforrest z nowym, polskim singlem i zapowiedzią płyty!

Runforrest idzie "W ogień"! To zapowiedź płyty!

2023-10-05 14:20

Dokładnie rok po wydaniu pierwszego polskiego utworu Zimna woda, Runforrest powraca z nowym materiałem, w zupełnie nowym stylu i wcale nie zamierza zwalniać tempa!

W ogień, który ukazał się 5 października, to zapowiedź nadchodzącego debiutanckiego albumu pt. Rytuał, którego premiera odbędzie się wiosną 2024. Podczas nasyconego dźwiękami elektro Rytuału, artysta niejednokrotnie zaskoczy nas swoją twórczością. 

Jak opisuje Runforrest:

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

W ogień to historia o uwalnianiu się z toksycznej relacji, zostawianiu za sobą osoby, z którą przez długi czas toczyliśmy częste walki. To również piosenka o wymazywaniu kogoś ze swojej pamięci, aby można było ruszyć przed siebie bez dodatkowych obciążeń. Rytuał ognia polega na wrzucaniu w płomienie rzeczy, z których pragniemy raz na zawsze się oczyścić i zacząć od nowa.

Muzycznie przeplatają się tu różne światy; od kinowego arpeggio na wstępie, przez beat zawierający w sobie elementy zarówno tanecznej elektroniki spod znaku Bass Astral x Igo, jak i deszczowe perkusjonalia w stylu Glass Animals, aż po orkiestralne dropy i energetyczne refreny.

Utwór świetnie sprawdzi się zarówno na playlistach na piątkową imprezę, jak i bardzo emocjonalnych, jesiennych kompilacjach, czy muzyce do treningu lub osobistych rytuałów, które pozwalają nam stawać się silniejszymi każdego dnia.