Royal Blood wraca do korzeni w nowym singlu! Posłuchaj zapowiedzi nowego albumu grupy!

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Royal Blood wyda nowy album!

Royal Blood wraca do korzeni w nowym singlu! Posłuchaj zapowiedzi nowego albumu grupy!

2023-05-26 11:53

Royal Blood to jeden z tych współczesnych zespołów, któremu dość szybko udało się zyskać ogromne uznanie na rynku, w tym także tych największych nazwisk. Formacja ma już na koncie trzy albumy i już za chwilę zaprezentuje światu kolejny! Światło dzienne ujrzała już zapowiedź krążka - posłuchaj "Mountains at Midnight"!

Royal Blood to duet, założony w Worthing w West Sussex w 2011 roku, przez krótki okres grupa działała jako czteroosobowa formacja. Początki zespołu były trudne, nie był on w stanie zachęcić do swojej muzyki nawet organizatorów małych koncertów. Panowie jednak nie poddawali się i wciąż nagrywali, aż w końcu Mike Kerr i Ben Thatcher podpisali kontrakt z Warner Chappell Music. W listopadzie 2013 roku światło dzienne ujrzał debiutancki singiel grupy, a ona sama zaczęła koncertować u boku Arctic Monkeys. Już kilka miesięcy później ukazał się album duetu, zatytułowany po prostu eponimem. Wydawnictwo natychmiast zyskało uznanie krytyków, zwróciło także uwagę największych nazwisk w branży, z Jimmym Page'em na czele. W kolejnych latach ukazały się kolejne, także świetnie przyjęte How Did We Get So Dark? Typhoons. 

Linkin Park - 5 ciekawostek o albumie “Meteora” | Jak dziś rockuje?

Royal Blood wracają z nowym albumem!

Mamy bardzo dobre wieści dla fanów brytyjskiej formacji - jeszcze w tym roku wyda ona kolejny album! Wydawnictwo zostało zatytułowane Back to the Water Below i będzie miało swoją premierę 8 września. Po delikatnym romansie z brzmieniami, które grupa sama określiła mianem "AC-disco", Royal Blood wracają do korzeni, do cięższych brzmień. Wyrazem tego jest już pierwszy singiel z nadchodzącego krążka, Mountains at Midnight, którego możecie posłuchać poniżej. Na Back to the Water Below złoży się w sumie dziesięć utworów, których brzmienie zainspirowane będzie rozmaitymi gatunkami. 

"Back to the Water Below" - tracklista

  1. Mountains At Midnight
  2. Shiner In The Dark
  3. Pull Me Through
  4. The Firing Line
  5. Tell Me When It’s Too Late
  6. Triggers
  7. How Many More Times
  8. High Waters
  9. There Goes My Cool
  10. Waves