Rockowe piosenki o kotach! Ciężkie granie i mruczki od zawsze idą ze sobą w parze!

2024-02-16 14:38

Koty to obecnie najpopularniejsze zwierzęta domowe na świecie. Mruczki nie tylko od zawsze towarzyszą człowiekowi, ale też od najdawniejszych czasów są obecne w kulturze. Wybitnym tego przykładem jest starożytny Egipt, gdzie koty miał status bóstw. Lata mijają, a kociaki nadal są bardzo ważne dla ludzi, na tyle, że Ci piszą na ich cześć piosenki! Sprawdź w naszej galerii dziesięć najlepszych rockowych numerów o kotach i z kotami w tytule.

Koty cieszą się obecnie statusem najpopularniejszych zwierząt domowych na świecie. Najnowsze badania wskazują, że więcej ludzi na świecie ma to szczęście być opiekunami właśnie mruczków aniżeli psów. Koty, choć chodzące własnymi ścieżkami, uparte, nie tak bardzo zainteresowane człowiekiem, jak psy, tajemnicze, już od tysięcy lat podbijają ludzkie serca - uznaje się, że udomowienie kota nastąpiło już ponad 9500 lat temu, a już około 2000 r. p.n.e. kot był hodowany w starożytnym Egipcie, gdzie traktowany był niemal jak bóstwo. W kulturze tej mruczki utożsamiane były z boginią Bastet, przez co umyślne spowodowanie śmierci kota groziło surową karą, a ich zwłoki mumifikowano. Status kotów jest różny, w zależności od danej kultury i czasów - w Japonii uważano je za wcielenie demonów, a w średniowiecznej Europie popularne były mity, mówiące o powiązaniu kotów z czarownicami. Legenda ta ma swoje ślady także dziś, w postaci wiary w przynoszącego pecha czarnego kota (w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie!).

The Beatles - 5 ciekawostek o “Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” | Jak dziś rockuje?

Rockowe numery o mruczkach

Choć współcześnie koty nie mają już statusu ani bóstw ani demonów, to nadal cieszą się ogromną popularnością w kulturze. Powstają coraz to nowe filmy, książki czy bajki, które na pierwszy plan wysuwają kociaki. Mruczki stały się też inspiracją dla muzyków rockowych. Wielu artystów napisało piosenki na cześć swoich kociaków - chyba największym miłośnikiem kotów był Freddie Mercury, który szczególnie troszczył się o swoich małych przyjaciół i poświęcił im kilka utworów. Kto jeszcze ma na swoim koncie numery na cześć mruczków? Sprawdź naszą galerię na samej górze artykułu!

Poniżej za to znajdziesz za to rockowe kawałki o psach!