Robert Trujillo - 10 ulubionych numerów basisty. Gatunki go nie ograniczają!

i

Autor: ANGELA WEISS/AFP/East News Czego lubi słuchać basista Metalliki?

Robert Trujillo - 10 ulubionych numerów basisty. Gatunki go nie ograniczają!

2022-10-21 13:45

Już od prawie dwudziestu lat Robert Trujillo jest członkiem Metalliki, co czyni go najdłużej działającym basistą w zespole. Muzyk od samego początku cieszy się sporą sympatią fanów, którzy cenią go nie tylko za grę, ale też energetyczne zachowanie na scenie i poczucie humoru - w końcu to on zaśpiewał nam "Sen o Warszawie"! Jaki gust muzyczny ma Trujillo?

Robert Trujillo urodził się 23 października 1964 roku w Santa Monica w Kalifornii i jest z pochodzenia Meksykaninem i Rdzennym Amerykaninem. Zainteresował się muzyką jeszcze w dzieciństwie, a duże znaczenie miał tu fakt, że jego ojciec był nauczycielem muzyki. Brzmienie mały Robert chłonął od swojej matki, która zasłuchiwała się w soulu i jazzie - tak właśnie narodziła się jego miłość do Jaco Pastoriusa, amerykańskiego basisty jazzowego, który w swojej grze odwoływał się także do rocka, funku czy punku. Już jako dziecko Robert zakładał swoje pierwsze zespoły, które grały klasycznego rocka i heavy metal, covery z Black Sabbath, Led Zeppelin Ozzym Osbournem na czele. Trujillo rozpoczął naukę w szkole jazzowej, a jego marzeniem było zostanie muzykiem sesyjnym.

Robert Trujillo - kariera

Robert zyskał szerszy rozgłos, gdy zastąpił Boba Heathcote'a na stanowisku basisty w zespole Suicidal Tendencies, którego członkiem był do 1995 roku. Od tego czasu współpracował z idolem z dzieciństwa, Ozzym Osbournem - jest współautorem kilku numerów, które znalazły się na płycie Down to Earth, to on także nagrał ponownie partie basu na wydanych w 2002 roku reedycjach Blizzard of Ozz Diary of a Madman

Przełomem w karierze Trujillo stał się rok 2003 - to wtedy dołączył on do zespołu Metallica, zastępując na stanowisku basisty Jasona Newsteda. Muzyk dostał zaliczkę za pozostanie członkiem grupy w zawrotnej kwocie miliona dolarów, co świetnie pokazuje dokument Metallica: Some Kind of Monster. Pierwszym albumem formacji, nagranym z Robertem w roli basisty był krążek Death Magnetic z 2008 roku.

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Ulubione numery Roberta Trujillo

Muzyk nie ukrywa, że choć jego gra zakorzeniona jest w rocku i metalu, to jego gust nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Jakie numery należą do grona jego ulubionych? Sprawdź naszą galerię!