Rick Rubin wskazał najlepszego basistę wszech czasów. To powszechna opinia

i

Autor: Mayer/face to face/0000466/Reporter Kto jest basistą wszech czasów według Ricka Rubina?

ze świata rocka

Rick Rubin wskazał basistę wszech czasów. Zaskakujący wybór?

2024-03-08 9:28

Rick Rubin to jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych - to on stoi za kultowymi albumami m.in. Johnny'ego Casha czy Red Hot Chili Peppers. Rubin zna się na rynku muzycznym jak mało kto, choć on sam jest zdanie, że o robieniu muzyki nie wie zupełnie nic. Producent zdecydował się wskazać najlepszego, według niego, basistę. Na kogo postawił?

Rick Rubin to głośne nazwisko na rynku, które zna, albo chociaż kojarzy, większość wielbicieli muzyki. To właśnie on wyprodukował takie wydawnictwa, jak Blood Sugar Sex Magik i Californication Red Hot Chili Peppers, Licensed to Ill Beastie Boys, South of Heaven Slayera, Danzig zespołu Danzig, Wandering Spirit Micka Jaggera, American Recordings Johnny'ego Casha czy System of a Down legendy nu metalu. Co ciekawe, sam Rick Rubin twierdzi, że zupełnie nie zna się na robieniu muzyki, a wszystko to, co wyszło spod jego ręki jest efektem jego pasji, wyczucia.

Wielki powrót! Ville Valo o "Neon Noir" w Esce Rock.

Basista wszech czasów według Ricka Rubina

Rick Rubin swoje, a rynek muzyczny i tak słucha, co na jego temat sądzi, biorą pod uwagę jego pozycję uznanego producenta muzycznego. W wywiadzie dla "Mojo" Rubin powrócił pamięcią do pracy nad serialem McCartney 3,2,1, w którym, wraz z były Beatlesem, prześledził całą historię jego kariery. Rubin nie ukrywa, że jest pod wielkim wrażeniem Paula McCartneya, który jest dla niego jednym z najważniejszych muzyków na świecie, a do tego bezsprzecznym basistą numer jeden. Nie jest to jednostkowa opinia - McCartney od lat uchodzi za jednego z basistów wszech czasów - magazyn "Rolling Stone"umieścił artystę na 9. miejscu swoim zestawieniu najlepszych basistów. Rubin szczególnie ceni u McCartneya jego umiejętność do zrobienia z nawet prostej kompozycji prawdziwego, muzycznego arcydzieła. 

Mówił do mnie: "Widzisz, możesz to zrobić w ten sposób", a to, co mi pokazał, było bardzo prostą rzeczą, ale wystarczyło, że zaczął lekko poruszać palcami i nagle to ewoluowało w "Hey Jude" lub "Let It Be". Wykorzystuje tę technikę, coś, co może zrobić każde dziecko, a potem przekształca się to w jedną z najwspanialszych piosenek wszech czasów - uzasadnił swój wybór Rick Rubin.

Sprawdź najlepsze piosenki, napisane przez McCartneya dla The Beatles!